47 Ronin Japonların tarihinde önemli yer kaplayan samurayları anlatmaktadır. Bir savaşta yenilen veya ustasını kaybeden samuraylar artık birer ronin olur. 18.YY Japonya’sında bulunan sınıf ayrımında roninler, en alt sınıfta bulunmaktadır. Hiçbir saygınlıkları bulunmamakla beraber birçok hakları da ellerinden alınmıştır. Bu filmde Kia adında bir melez ve 47 roninnin intikam arayışını izlemekteyiz. Olayların onun üzerinden geliştiği Kai karakterini Matrix ve John Wick gibi büyük filmlerden adını duyduğumuz Keanu Reeves canlandırmaktadır. Keanu Reeves, her filminde olduğu gibi bu filminde de oyunculuğunu göstererek iyi bir iş ortaya koymuştur. IMDB’de aldığı puanlarda başarısının bir kanıtıdır. Filmin hikayesi işlenirken görsel efektlerde çok yerinde ve özenle kullanılmış.

Filmin konusuna geçmek gerekir ise fragmanda gösterilenlerden çok daha dolu olduğunu söylemem gerekir. Filmin girişinde Kai abimizin küçüklüğünü ve tüm bu olayların sanacağı yere nasıl geldiğini izliyoruz. Ormanda bir iblisten kaçan Kai’yi usta Oişinin çırakları bulmuş ve öldürmek istemiştir ancak Oişi izin vermeyip onu yanına alarak büyüttü. Usta Oişinin kızı olan Mika ile her geçen yıl daha da yakınlaşmıştır. Samuraylar Kai’nin uğursuzluk getirdiğini ve ölmesini istese de usta Oişi ve kızı Mika aynı görüşte değildi. Kai kimseden görmediği şefkati bu ikisinden görüyor ve onlar için her gerekeni yapması gerektiğini düşünüyordu. Kai iyice büyümüş ve diğer samuraylarla beraber ava gitmişti. Burada çok tehlikeli ve avlanması çok zor hayvanlar mevcut. Kai onun yerini tespit eder ve bir tuzak kurmayı önerir fakat onu dinlemeyip direk üstüne giderler. Kötü ilerleyen avın sonunda hayvan bir samurayı tek yakalar ve tam öldürecekken Kai, hayvanı öldürerek samurayı kurtarır. Samuray kurtulsa da bir melez tarafından kurtulduğu için hiç mutlu olmaz.  Usta Oişi geldiğinde hayvanı ölü görür ve samurayın öldürdüğünü düşünür. Avın sonucunda bir samuray hak etmediği üne kavuşmuş olur. Kai’yi düşündüren şey ise bu olay değil av esnasında gördüğü iki gözü farklı ve kürkü beyaz bir tilki olmuştur.

47 Ronin Özeti ve Detaylı İnceleme

Av ekibi geri döndüğünde yakında gerçekleşecek turnuva için yapılan hazırlıkları görür. Tüm bu hazırlıklardan sorumlu olan Oişi’nin kızı Mika sorumludur. Mika günün sonunda Kai’nin yaralandığını öğrenir ve yanına gider. Mika’yı yanında istemeyen Kai gitmesini söyler. Mika Kai’nin kendisinden hoşlanmadığını düşünür fakat Kai farklı sınıftan insanlar oldukları için sevgisini saklar. Günler geçer ve turnuva günü gelir. O gün Kai’nin şüphelendiği tilkinin bir cadı olduğu ortaya çıkar. Bu cadı, turnuvada misafir olarak gelen Lort Kira adına çalışmaktadır. Lort kira Oişi’nin kızı olan Mikadan hoşlandığını söyler fakat karşılık alamaz. Turnuva devam ederken sıra Lort Kira ve Oişi’nin samuraylarına gelir. Lort Kira’nın samurayı çıkar fakat Oişi’nin samurayı bir türlü çıkmaz. Kai kontrol için samurayın yanına gittiğinde cadı tarafından büyülendiğini fark eder. Oişi’nin rezil olmaması için birinin rakibin karşısına çıkması gerekmektedir. Kai hemen zırhları giyer ve Lort Kira’nın savaşçısına meydan okur. Gerçek samurayların bile yenemeyeceği kadar güçlü olan rakip samuray kai’yi çok zaman geçmeden yere düşürür. Kılıcı kırılan ve kafalığı çıkan Kai tam tam ölecekken maçı durdururlar. Kai gerçek bir samuray olmadığı için dayak cezası alarak ölümden kurtulmuş olur.

Oişi’nin itibarını zedeleyen bu olaydan sonra Lort Kira durmaz ve kötülüklere devam eder. Aynı evde kaldıkları bir gün usta Oişi’ye büyü yapar. Büyünün etkisinde olan Oişi Lort Kira’ya saldır ama etraftakiler tuttuğu için öldüremez. Oişi’nin kurallara göre işlediği bu suçtan dolayı ölmesi gerekir. Kendi canını alarak şerefli bir ölüm yaşar. Lort kira ile Mika evlenmek zorunda kalır. Kai ve 47 samuray efendileri öldüğü için Ronine dönüşür. Planları tam istediği gibi giden Lort Kira istediği hayatı yaşamaya başlar fakat bu çok uzun sürmeyecektir çünkü Kia ve 47 ronin intikam arayışına girmiştir.