Senaryosu Cem yılmaz tarafından yazılmış A.R.O.G. filmi, cem yılmazın çok sevilen G.O.R.A filminin devamını anlatır. Cem Yılmaz ve Ali Taner Baltacı, bu filmde yönetmen koltuğunu paylaşmışlardır. Başrol oyuncuları Cem Yılmaz ve Nil Karaibrahimgil gibi usta oyunculardan seçildi. A.R.O.G. İMDB’de aldığı 7,2 gibi yüksek puan ile seyircinin gönlüne girdiğini kanıtlamayı başarmıştır. Komedi filmlerinin vazgeçilmez ismi olan Cem Yılmaz, bu filmde zaman makinesi ile bir milyon yıl öncesine gönderilmiş Arif karakterini canlandırmaktadır. A.R.O.G. filmi hakkında hiçbir bilgisi olmayanların, bu filmi izlemeden önce G.O.R.A. filmini izlemeniz gerekecektir. Böylelikle filmde geçen olayları tamamını zorlanmadan anlayacaksınızdır. Filmi izlemeyenler ve konusunu merak edenler için hazırladığımız yazımıza geçelim.

A.R.O.G. Detaylı Filminin Konusu

Film, gora gezegeninden gelmiş çiftimiz Arif ve Ceku’nun mutlu hayatını göstererek başlıyor. Dünyada evlendikten sonra çocuk yapmaya karar verirler.  Bir süre sonra Ceku hamile kalır ve doğum zamanı yaklaşır. Ceku çocuğunun gorada doğmasını istemektedir. Bu düşüncesini Arif’e söyler. Arif, seve seve kabul eder fakat goraya gitmeleri için gereken uzay gemisin hurdacıya satmıştır. Arif sattığı hurdacıyı aramaya çıkar, fakat hurdacı çoktan taşındığı için bulamaz. O esnada Arif, dükkanına Komutan Logar’ın girdiğini görür. Arif’in dünyada kurduğu düzeni bozup Ceku ile evlenmek isteyen Komutan Logar, Arif’e barış için buraya geldiğini söyler.  Arif, çok fazla şüphelenmez ve Komutan Logar’ın dediklerine kanar. Komutan Logar’ı akşam yemeği için eve çağırır. Sofrada konuşurken Gemileri olmayan Arif ve Ceku’ya düğün hediyesi olarak kendi gemilerini verebileceklerini söyler. Ceku kendi gemilerinin olduğunu düşündüğü için gerek olmadığını söylese de Arif gemiyi görmek için ertesi gün yola çıkar.

Komutan Logar’ın geminin olduğunu söylediği yere, komutan Logar ve yardımcısı ile birlikte gider. Hala şüphelenmeyen Arif hangar gibi kapalı bir alana girer. Orada Arifi bir cihaz ile etkisiz hale getirirler ve zaman makinesine bağlar. Arif, uyandığında hiç kıpırdayamaz ve Komutan Logar’ın asıl planını öğrenir. Komutan Logar, Arif’i zamanda geriye yolladıktan sonra Arif’in kılığına girip Ceku ile mutlu bir hayat yaşamak istemektedir. Arif, Ceku’nun bu oyuna gelmemesini düşünmek dışında başka yapabilecek bir şeyi yoktur. Komutan Logar hiç acımaz ve Arifi tam bir milyon yıl öncesine gönderir.

Arif, karşısında dinozorları görünce bunun bir şaka olmadığını anlar ve geri dönmek için ne yapacağını düşünür. O sırada maymunlarla karşılaşan Arif, insanların maymundan geldiğini düşünerek maymunları eğitmeye başlar. Arif’ teknolojik gelişmeler bir an önce yapılırsa zamanda ilerlemiş olacağını düşünür. Bu gelişmelerin olabilmesi içinde ilk olarak maymunların insanlığa evrimleşmesi gerekmektedir. Aylarca İnsanlık eğitimi veren Arif, vazgeçer ve yeni kabileler aramak üzere yola koyulur. Yemek ve temiz su aramak için girdiği ormanda t-rex ile karşılaşır. T-rex’e meyden okuyan arif, dinozorun yumurtaları olduğunu görünce atışmayı sonlandırıp barışırlar. T-rex, Arif’in yemesi için bir kovan dolusu bal verir. Arif bu balı yerken etrafta hiç arı olmamasına çok şaşırır. Tam o esnada arkasında devasa bir arı belirir. Arıdan kaçmayı başaran Arif, bir ağacın altında dinlenir. O ağaca avlanmak için çıkmış yerlileri fark ettiğinde onun için artık çok geçtir.

Yerliler, Arif’i bayıltır ve kabile reisinin yanına götürür. Arif, kendini reisse tanıtmaya çalışırken düşman kabilenin geldiğinin haberini alırlar. Bu kabile hiçbir teknolojik gelişmeyi ve yeniliği kabul etmez. Tüm icatları toplayı içerisinde Arifinde bulunduğu üç esir alarak geri dönerler. Arif’in kendi zamanına dönebilmesi için ilk olarak düşman kabilenin elinden kurtulup, ardından ilk karşılaştığı kabile ile gelişmesi gerekmektedir. Arifin bu macerasını merak edenler hemen A.R.O.G. filmini açıp izleyebilir.