Aykut Enişte filmi, klasikleşmiş zengin kız fakir oğlan yapısını çok farklı bir tarzda kaleme almıştır. Film, son zamanlarda çıkmış en başarılı film olabilir. Filmdeki karakterlerle çok sıcak kanlı oldukları için kısa sürede bağ kurmanızı sağlıyor. Tabii ki bu bağı kurmanızdaki en büyük etken, filmdeki oyunculukların iyi olması. Filmin kadrosu deneyimli oyuncular ile donatıldığı için hiçbir oyunculuk gözünüze batmıyor. Onur Bilgetay tarafından yönetilen bu film Mayıs 2019’da seyircilerle buluştu. Filmi izleyenlerden gelen yorumlar çoğunlukla olumlu şekilde oldu. IMDb’de 7,1 puan alan Aykut Enişte filmi her yönüyle başarılı bir film olmuş. Genel olarak tahmin edilebilir giden senaryosunda ters köşelerde bulunmaktadır.

Aykut Enişte Filmin Konusu

Filmin ana karakteri olan Aykut, Cem Gelinoğlu tarafından canlandırılmıştır. Filmdeki Aykut karakteri bir cep telefon mağazası işletiyor. Bu mağaza filmin başında Aykut’un hatası neticesinde soyuluyor. Soyan kişiler bir grup gençtir. İlk olarak gencin biri basit bir telefon kılıfı çalıp kaçar. Aykut hırsızı yakalamak için çocuğun peşinden koşar ve uzun bir koşuşturma ardından çocuğu yakalar. Aykut çocuğun gariban olduğunu düşünüp bırakır fakat geri döndüğünde mağazada hiçbir ürün kalmamıştır. Tam anlamıyla soyulduğunu gören Aykut ne yapacağını düşünür. 1 hafta sonra düğünü olduğu için paraya ihtiyacı vardır. Soyulduğunu öğrenen nişanlısı ve nişanlısının ailesi evlenmekten vazgeçmek üzeredirler. Tam o sırada Aykut’un aklına sigortası olduğu gelir. Hemen sigortacıyı arar ve yardım ister. Çok geçmeden sigorta şirketinin sahibi olan kız mağazaya gelir.

Sigortacı kız, Aykut ile detaylı konuştuktan sonra sigortanın karşılayamayacağını söyler çünkü hatalı olan Aykut’tur. O sırada kızı babası arar ve kızı için bir erkekle görüşme ayarlayacağını söyler. Kızının bu durum hiç hoşuna gitmez ve bir yalan söylemek zorunda kalır. Babasına sevgilisi olduğunu hatta şu an yanında olduğunu söyler. Babası bunun üzerine telefonu sevgilisine vermesini ister. Kız hemen Aykut’a döner ve sevgilisi gibi konuşmasını rica eder. Aykut çok inandırıcı konuşur ve kızın babasının akşamki yemek teklifini kabul eder. Kız bu teklifi kabul etmesine çok kızar çünkü akşam birini götürmek zorunda kalmıştır. Kız, Aykut’a akşam yemeğe gelmesini söyler fakat Aykut kabul etmez. Aykut kabul etmeyince kız eğer gelirse sigortadan para alacağını söyler. Aykut’ta paraya ihtiyacı olduğu için kabul etmek zorunda kalır. Kızla yani Gülşah ile ilk konuşmaları böyle gelişir.

Gülşah akşam yemeğinde ailesinin Aykut’u sevemeyeceğini ve bu işin daha fazla uzamadan biteceğini düşünür fakat günün sonunda Gülşah’ın babası Aykut’u çok sever. Babası Aykut’tan soğumadığı için rol yapmaya devam etmek zorunda kalırlar. Aykut’un sigortadan para alabilmesi için gerekli imzayı Gülşah bir türlü atmaz çünkü atarsa Aykut rol yapmayı bırakır. Aykut’un evliliği git gide yaklaşırken nişanlısından soğumaya başlar çünkü karısının tek düşündüğü paradır. Aykut her ne kadar çok sevse de nişanlısının onu pek sevmediğinin farkına varmaya başlar.

Gülşah’ın kardeşi çok sıcak kanlı birisidir ve Aykut ile iyi anlaşır. Bir gün yanlış anlaşılma sonucunda Aykut’un Gülşah ile evlenmeyi düşündüğünü zannederler. Bunun haberini alan baba damadı ile ava gitmek ister çünkü ona göre bir insanı en iyi avda tanıyabilirsin. Gülşah’ın babası Aykut’a yapabileceği çok basit bir iş vermiştir. Gülşah’ın kardeşi ile babasının dediği yere ilerleyerek işareti beklemeye başlarlar. Aykut, kendini ava vermiştir fakat yanındaki sürekli konuştuğundan dolayı aniden Gülşah’ın babasına ateş eder. Gülşah’ın babası hastaneye kaldırılır ama yine de Aykut kendini soğutmayı başaramaz. Filmin devamında kendini aileden soğutmaya çalışan Aykut’un hikayelerini izliyoruz. Filmi hala izlememiş olanlara kesinlikle önerilir.