Call of Duty efsanesini andıran bir fps oyunu cümlesi ile giriş yapmak istiyoruz. Zira Steam‘da bulunan oyun Steam da ücretsiz oyun kategorisinde bulunmaktadır. Ancak burada dikkate alınması gereken Black Squad fps oyunun oyuncuları fazlasıyla tatmin etmesidir. Öte yandan silahların teknik açıdan bambaşka bir zevk ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Böyle düşük bütçeli oyunlar için bu kadar hazzı yaşattırması oyunun ne kadar kaliteli olduğunun en büyük göstergelerinden biridir. Aynı zamanda oyunun düşük sistemli bilgisayar oyunları kategorisine dahil etmemiz de farklı oyuncu guruplarını da kapsadığının belirtisidir.

Black Squad

Black Squad, kelime anlamı ile “Kara Takım” anlamını taşımaktadır. Oyunun içinde bulunan farklı farklı maç seçenekleri oyuncuları tek bir seyir halinden çıkarıp oyuna bağlamaktadır. Öte yandan oyunun içinde bulunan beş farklı maç seçeneği bulunmaktadır. Bu maç seçenekleri özellikle oyuncuları sıkılmaya başladığı anda diğer maç seçeneğini de kullandırıp oyundan çıkmamasına neden oluyor. Üstelik büyük oyuncu kitlesine sahip olan oyun, neredeyse her bilgisayar oyuncularının minimum 60 fps’de çalıştırdığını bilmekteyiz. Bu durumda Call of Duty ve Call of Duty tarzı oyun severlerin ilgisini rahatlıkla alabilmektedir.

Oyun Başlangıcı

Oyun tanıtımında da bahsettiğimiz gibi; başlangıçta beş farklı maç seçeneği bulunmaktadır. Bunlar Team Death Match , Demolition, Assassination  sekizerli takımların maçı olurken; Demolition beşerli  ve Destruction on altışarlı  kişilerden, aralarında yaptığı maç seçenekleridir. Ayrıca oyun içerisinde bulunan bu oyun modlarında çok farklı harita seçenekleri bulunmaktadır. İşte bunlara örnek bir kaç mod ve haritalar:

  • Team Death Match: Revenge, Harbor Noon, VBSS, Tallinn, Storage, Blast Dock, Night  Avignon,  Sky Scraper
  • Demolition:Run and Gun,  Dust Shield, Collection, Carrier, Castle, Paper Company, Two Faced Old Temple, Outpost, , Checkpoint, Wolf Spider, Assassination,  Lockdown, Eagle’s Nest, Brooklyn, Double Wing,
  • Battle Match / Destroy: , Bearcamp, Dual Load,Ruined City

Oyun Hakkında

Oyunun en pozitif yanı da Türkçe dil desteğinin bulunmasıdır. Zira ülkemizde yayımlanan oyunların en büyük eksiliği budur. Bir çok oyuncu hem sistem gereksinimlerinden yakınıp hem de Türkçe yama arayışına girerken; bu oyunda ikisini bir arada bulabileceksiniz. Bu iki denli önemli unsurun yanında ücretsiz bir fps oyunu olması da hem rekabeti arşlara çıkartıyor hem de oyun sever kadro yelpazesini genişletiyor. Ayrıca klanlar arası süregelen savaşlara da katılım ücretsiz . Bilindiği üzere çoğu ücretsiz FPS oyunun klan ve klanları savaşları modu ücretlidir. Fakat Black Squad’ı oyuncuları bunun gibi bir çok ayrımcılıktan rahat bir şekilde yararlanmaktadır.