Breaking Bad; beş sezonu geride bırakan, izleyenlerin sevdiklerine dahi defalarca izlettiği ve Amerika Birleşik Devleti televizyonlarında kablolu yayınlar arasında en çok izlenme rekoru kıran drama dizisidir.

En iyi diziler arasında mutlaka her yıl yerini alan Breaking Bad, 2008 tarihinde ilk bölümüyle kullanıcılara sunulmuş ve 2013 tarihinde 5. sezon ile son bulmuştur. Türk toplumunun da aynı şekilde her bölümünü soluksuz izlediği bir dizi haline gelen Breaking Bad; konusu ve oyuncuları bakımından köklü bir yapım olmak ile birlikte sinematografi anlamında başarılı işlere imza atmıştır. Kısacası altı boş olmayan, her kısımdan ve bölümden birbirinden ilginç detayların saklı olduğu bu dizinin hikaye örgüsüne ve konusuna gelin birlikte değinelim.

Breaking Bad Konusu

Breakin Bad’in konusu, Walter White isimli bir kimya öğretmenin hikayesi üzerinden dönmektedir. Özellikle dizinin bizlere zaman kavramını ve bir insanın değişimini çok iyi empoze ettiğini söyleyebilirim. 50 yaşında olan Walter White isimli kimya öğretmeni maddi sıkıntılarla boğuşmaktadır. Ailesine aşırı düşkün bir evin reisini hayal edin, onların geleceği için çalışan ve zora düşmelerini istemeyen bir baba. Ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için okuldan sonra araba yıkayıcısına gidip ek bir iş yapmaktadır. Bu iyi kalpli Walter White abimiz aniden rahatsızlanır ve bu yüzden bir doktora görünme isteğinde bulunur. Bir süre sonra doktor akciğer kanseri olduğunu söyler. Doktor bunu söyledikten sonra Walter White’a dönüp yaşayacak fazla ömrün kalmadı der. Kısa bir süre sonra öleceğini bilen Walter White ailesinin nasıl geçineceğini kara kara düşünmeye başlar. Ailesine para biriktirmek isteyen Walter White, başka bir iş yapmayı düşünür. Walter White şans eseri bacanağı olan Hank ile bir gezi turuna çıkmış iken uyuşturucu baskınının ortasına düşerler. Bu sırada Walter White, baskın sırasında aralarında bir tanıdığa denk gelir.

Baskından sonra kaçan kişiler arasında eski öğrencisi Jesse Pinkman’ın olduğunu farkeder. Bu iş de çok güzel paralar kazanıldığını farkeden ve ailesini düşünen Walter, bu olayda geçen öğrencisi Jesse Pinkman’ı herhangi bir yere ihbar etmez ve daha sonra onunla bu işler hakkında konuşmak için yanına gider. Jesse Pinkman’ına bu işi beraber yapmayı teklif eden kimya öğretmeni Walter White ailesinin iyi şartlarda altında yaşatmak amacı ile kimya biliminde ki bildiği bilgilerini de ortaya koyarak ve deneyimli olan eski öğrencisi ile metamfetamin uyuşturucu üretmeye başlarlar. Kaliteli ve kendine has bir uyuşturucu üreten Walter White kısa bir zamanda ismi geniş çevrelere yayılır ve en iyi uyuşturucu üreticisi olarak tanınır. Ancak bu işe başladıktan sonra da (Akciğer Kanseri) hastalığı büyüyecek ve bir yandan da bu hastalığı ile başa çıkmaya çalışacaktır.

Breaking Bad’in sizlere en iyi diziler arasında yer aldığını bahsederken asla abartmıyordum. Bunun sebebi ise bir dizide oyuncu kostümlerinin renkleri bile en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olabilir mi? Evet, Breaking Bad bunu dahi yapmış. Karakterlerin kişisel özellikleri dizi boyunca giydikleri kıyafete kadar yansımış. Her karakterin kostümü kendisini yansıtan renklere göre dağıtılmış ve dizi boyunca da bu şekilde devam etmiştir.

Breaking Bad Ne Kadar Sürmüştür?

Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları

Breakin Bad tv sizisi, ilk bölüm yayınlanma tarihi 20 Ocak 2008 – son bölüm yayınlanma tarihi 29 Eylül 2013

Breaking Bad, 5 sezonluk bir televizyon dizisi olmak ile birlikte günümüz dahilinde izleyici kitlesini korumaktadır. Özellikle sevenlerinin olması nedeniyle dijital alanda da yoğun ilgi görmektedir.

Breaking Bad Oyuncuları

Her izleyenin hayran kaldığı Breaking Bad oyuncuları, bu diziden önce çok büyük yapımlarda oynamamış olmasına rağmen diziyle bir bütün olmuş ve hikayeye ciddi anlamda ayak uydurmuşlardır. Özellikle dizi karakterlerini çok iyi yansıtan bu kadroyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 • Bryan Cranston – Walter White
 • Aaron Paul – Jesse Pinkman
 • Anna Gunn – Skyler White
 • RJ Mitte – Walter White JR.
 • Dean Norris – Hank Schrader
 • Betsy Brandt – Marie Schrader
 • Bob Odenkirk – Saul
 • Jonathan Banks – Mike Ehrmantraut
 • Giancarlo Esposito – Gustavo Fring
 • Jesse Plemons – Todd Alquist
 • Charles Baker – Skinny Pete