Bully: Scholarship Edition, ilk defa 2006 yılında Playstational 2 üzerinden piyasaya sürülmüştür. Süre gelen fazla talep ve beğeni de  yapımcıların emeğinin karşılığını verdi.  Arkasından 2008 yılında bu talepler doğrultusunda bilgisayar ortamı için de oyun hazır hale geldi. Ancak oyunun konusu çocuklar için ne kadar ilgi çekici olursa olsun, ilgili ebeveynler tarafından hiç hoş karşılanmadı. Bully oyunu düşük sistem gereksinimi ile her türlü bilgisayar donanımda çalıştırabilirsiniz.

Bully: Scholarship Edition Konusu

Konu olarak, ana karakter 15 yaşında bir çocuktur. Öz annesi ve üvey babası vardır. Ancak çocuğu zorla bir yatılı okula vermek isterler. Jimmy Hopkins, adlı ana karakteriniz oyun hikayesine göre durdurulamaz bir haylazdır. Öyle ki yeni yatılı okuluna kayıt olmadan önce bir çok okuldan da kovulmuştur. Ama bu geldiği okul diğer gittiği okullara fazla benzemeyecektir. Çünkü Jimmy ile dişe diş çıkacak öğrenciler vardır. Jimmy adlı karakter okulda herkesin saygısını kazanmak istemesi onun en büyük amcadır. Okulda öğrenciler otlakçılar, inekler (çalışkanlar), yatakçılar gibi bir  çok gruba ayrılmıştır. Jimmy bir şeyler yapıp okulun en saygın adamı olmak ister. Bunun yolunun sadece oluşan grupları alt etmekten ve onları yenmekten geçtiğini düşünmektedir.

Bu uzun soluklu muhteşem macerada aşk acısını da çekecektir, ihanette yaşayacaktır. Ve bu çekişmenin içinde en çok hissettiği aşk acısı yaralayacaktır. Konu olarak çok bütün bir oyundur. Kesinlikle oynamanızı veya denemenizi tavsiye ediyoruz.

Oyun Hakkında Deneyimler 

Bully: Scholarship Edition Oyun Deneyimleri

Oyun tam bir bütünlük taşıyor. Konusu, macera ve hikaye arasında en tiz müzikler bile oyunun sürükleyiciliğine hız katıyor. Zira böyle olmasaydı bu kadar gündeme gelmezdi ve gündemde kalmazdı. Zamanında en çok oynan oyunlar arasında yer alan oyun için 5 üzerinden 4 yıldız veriyoruz. Oyun içinde her yaptığınız adım sizlere oyun sonralarında işinize yarıyor ya da karşınıza çıkıyor. Bu da oyunun bütünlüğünün kanıtı oluyor. Örnek verelim; beden dersinde iyi bir koşu yaptınız, okuldan çıktığınızda ve normal hayatınızda koşu hızınız yükseliyor. Mesela kimya laboratuvarında iyi bir deney yaptınız, kimya ile ilgili bilgileriniz yükseliyor. Eve gelip bu bilgilerinizi kullanıp silah yapabiliyorsunuz.

Oyun hikayesi ne kadar bütünlük taşırsa taşısın bir yandan da açık dünya oyunlarında GTA oyunlarına kafa tutacak seviyededir. Okuldan eve gelip yemek yiyebilirsiniz. Okulda hırsızlık yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın dolaplarını karıştırabilirsiniz. Kızlarla konuşup onları kendinize aşık edebilirsiniz. Kızlara çiçek alabilirsiniz. Eğer kızları kendinizi öptürebilirseniz canınız %50 kadar yükseliyor. Derslere isterseniz girmeyebiliyorsunuz. Tabi derse girmek karakterinizi de güçlendiriyor bu bilgiyi de verelim. Oyunda canınızı sıkabilecek bir kaç pürüz var bu da, scooter (mobilet) ile kasksız gezerseniz polisler peşinize takılıyor.

Okulda görev alabilirsiniz. Başardığınız görevler karşılığında paralar kazanırsınız. Bu paraları okulu kırıp lunaparkta kafelerde harcayabilirsiniz. Bully: Scholarship Edition oyunu düşük sistemli bilgisayar oyunları kataloğumuzdan da okuyabilirsiniz.

Bibilgin.net Ailesi Olarak Keyifli Oyunlar Dileriz!