Netflix, bizlerin ve çocukların izlediği piyasadaki en iyi dizileri sunan bir platform. Herkesin şu sıralar birbirine dizi önerileri paylaştığı kaçınılmaz gerçeklerden ise sadece bir tanesi. Sizlere ise bu listemizde bu sefer yetişkin içeriklerinden ziyade çocuklar için en iyi netflix dizilerini sunacağız.

Netflix nedir? yazımızda da bahsettiğimiz üzere özellikle karantina dönemini de evde geçirmemiz nedeniyle bizleri çok daha sıkı sıkıya bağlayan bu platform, evde durduğumuz bu zamanlarda adeta birer nimet! O zaman ne duruyoruz? İşte çocukların zevkle izleyebileceği en iyi 8 netflix dizisi karşınızda!

Maşa ile Koca Ayı

En iyi netflix dizileri

Maşa ile koca ayı, Netflix üzerinde 5 yıldan beri yayınlanan bir çizgi dizidir. Dizi, eski bir Rus masalından uyarlanarak yapılmıştır. Dizinin asıl konusu ise Maşa ismindeki bir kızın ve bir sirk ayısının türlü türlü maceralarını anlatır. Olayların başlama sebebi ise 3 yaşındaki Maşanın merakından dolayı oluşan entrikalar ve buna katlanan ayının öyküsüdür . Ama ne olursa olsun ayı hiçbir şekilde Maşa’ya kızmaması, bu iki dostun arkadaşlık bağının kuvvetli olması anlamına gelir. Ayrıca bu yönden de çocuklara arkadaşlık sevgisi ve saygıyı aşılayabilir .Bu dizi 3 ve 10 yaş arası çocukların gönül rahatlığıyla aileleriyle evde  izleyebilecekleri bir Netflix dizisidir.

Julie’nin Yeşil Odası

Çocuklar için netflix dizileri – Julie

Julie’nin yeşil odası, 2017 den itibaren Netflix üzerinde yayınlanmaya devam bir çocuk dizisidir. Julie Andrews ve yardımcısı, 5 farklı kuklaya nasıl sahne almaları gerektiğini öğretiyor. Her farklı bölümde tiyatro veya müzik üstünde ustalaşmış ünlü isimleri davet ederek kuklalara yardımcı olmalarını sağlıyor. Julie Andrews, her türlü bilgiyi, kuklalarına öğretiyor. Örneğin; şarkı söyleme, kıyafet tasarlama, tiyatro eğitimleri gibi birçok konuda kuklalara yardımcı olmaya çalışıyor. Tabi dizide sadece Julie’nin verdiği eğitimler değil, kuklalar arasındaki konuşmalar, kuklaların özel yetenekleri ve dahası bu dizide yer alıyor. Kuklalar arasında ufak sürtüşmeler olsada arkadaşlıklarını bozmadan dostane bir şekilde yaşıyorlar. Son bölümde ise öğrendikleri tüm bilgileri kullanarak sahneye çıkıyorlar. Küçük yaştaki çocukların aileleri ile rahatlıkla izleyebileceği bir netflix çocuk dizisidir.

Yeşil Yumurta ve Salam

Netflix’de çocuklar için diziler

Yeşil yumurta ve salam, ilk olarak 1960 da kitap olarak basılmıştır. Ve daha sonrasında bu kitap bir filme uyarlanmıştır. Günümüzde ise Netflix üzerinde çocuk dizisi olarak yayınlanmaya devam ediyor. Diziyi merak edipte izlemek isteyenler için kısa bir bilgi vereyim. Yaptığı icatların başarısız olması sonucunda üzülen Mucit Guy ve her zaman gülümser neşeli Sam’in hikayesi. Bu iki arkadaşın öyküsü, hayvanat bahçesinden kaçırılan nesli tükenmekte olan hayvanın peşine düşmesiyle başlıyor. Bu iki arkadaşın bu koşuşturma sırasında yaşadıkları aksiyonlu ve komik dakikalar Netflix üzerinde sizleri bekliyor. Küçük, büyük farketmeksizin tüm yaştaki bireylerin aileleriyle izleyebileceği bir Netflix dizisidir.

Go Go! Cary Carson

Netflix çocuk içerikleri

Go Go! Cary Carson hangi yaş grubundan olursa olsun her çocuk kitlesine hitap eden bir dizidir. Animasyonuna ve konusuna bakacak olursak daha çok okul öncesi çocuklar tarafından izlenmektedir. Çocuklarla izleyen aileler de bu diziyi tavsiye etmişlerdir. Aileler tarafından en dikkat çekici özelliği ve en sevilen özelliği ise aile arası ilişkileri ele almasıdır. Günümüzde bu ilişkiler biraz zedelendiği için bu diziyi izlemeniz ve izletmeniz oldukça yarar sağlayacaktır.
Dizinin konusu ve incelemesi hakkında bir şeyler söylemek gerekirse şu cümleleri kullanabiliriz. Normal yaşamda insanlar ve hayvanlar tarafından oluşan yaşam bu dizide arabalardan oluşmaktadır. Cary Carson ise bu dizinin ana karakteri olan bir arabadır. Dizi günümüzdeki birçok çizgi dizi ile oldukça benzerdir ama en güzel örnek ise arabalar olarak diyebiliriz. Dizi meraklı olan ve her şeyi öğrenmek isteyen Cary Carson ile onun ailesi ve arkadaşlarıyla olan yaşantısını anlatıyor. Dizinin izleyen kişiye karşı çok fazla iyilik aşıladığı da belirgin bir şekilde gözlemlenmektedir. Bu gözleme karşı da bir kanıt sunmak gerekirse Cary Carson ve arkadaşlarının ailelerine ve çevreye karşı göstermiş oldukları davranışları örnek olarak gösterebiliriz.
Dizinin şu anlık yayınlanmış 2 sezonu mevcuttur. Sezonun her bir bölümünde 7 bölüm bulunmaktadır ve her bölüm yaklaşık olarak 7 dakikadır. Profesyonel grafikleri ve konusuyla her çocuğun izlemesi gereken bir dizi diyebiliriz. Eğer sizler de çocuğunuza izlettirmek istiyorsanız Netlix üzerinden Türkçe dublaj olarak izletebilirsiniz.

Motown Magic

Netflix içerikleri

Motown Magic, çocuk ile aksiyon türlerini birleştirerek oluşturulmuş başarılı bir çizgi dizidir. Bu çizgi diziyi Netflix platformu üzerinden Türkçe dublaj veya Türkçe alt yazılı şeklinde izleyebilirsiniz. Diziyi çocuğunuz izlerken sizler de çok rahat bir şekilde sıkılmadan izleyebilirsiniz. Dizinin isminde de yer alan Motown bir müzik şirketidir. Bu şirket çıkarmış oldukları her bir müziği farklı bölümlerde diziye konu olarak seçmişlerdir. Bu sayede hem çocuklara müzik zevki vermeyi amaçlamıştır hem de çocuklara çıkarmış oldukları müzikleri tanıtma imkanı elde etmişlerdir. Bunun yanı sıra dizinin ana karakteri Ben adı verilen 8 yaşında bir çocuktur. Ben’in yanı sıra dizide onun ailesini de tanımak mümkündür. Kısaca dizinin ana konusundan bahsetmek gerekirse bu Ben ve ailesi olabilir.
Peki dizinin isminde yer alan Motown bir müzik şirketini temsil ediyor. Peki neden isminde büyü kelimesi de yer alıyor? Bu sorunun cevabı çok basit ve asıl çocukları etkileyen kısım da burası. Ben ve büyük annesi bir gün sihirli bir fırça buluyorlar ve bu fırça ile çizilen her şey gerçek oluyor.
Motown Magic dizisini izleyerek Ben’in sihirli fırça ile çizmiş olduğu dünyasını keşfedebilirsiniz. Çocuklar için oldukça öğretici olan bu dizi izletilmesi gereken diziler arasında baş sıralarda yer alıyor. Dizi şu an 2 sezondan oluşmaktadır ve her bir sezonu 24-25 bölümden oluşmaktadır.

Justin Time

En iyi çocuk dizileri

Justin Time, Netflix üzerinde 2011 de yayınlanmış bir çocuk dizisidir. Küçük yaştaki kardeşlerimizin keyifle ve merakla izleyebileceği bir serüven. Başlıca size dizinin konusundan bahsediyim; Justin ve arkadaşları olan olive ve Squidgy bir hayal dünyasına girip ordaki seyahatlerini ve maceralarını anlatan bir netflix çocuk dizisidir. Bu diziyi her yaştaki bireyin aileleriyle izleyebileceği bir netflix çocuk dizisidir.

Hilda

Netflix yapım çocuk dizisi

Hilda,2018 den netflix üzerinde yayınlanmaya devam eden bir çocuk dizisidir. Dizinin her bölümü yaklaşık 24 dakikadır. Dizi grafik romanlardan uyarlanarak, bugünki Netflix çocuk dizisi haline gelmiştir. Hilda ve annesinin geceleri kötülerden korunmak için çıktığı bir gece yolculuğudur. Hilda nın korkusuz ve macera sever olması bu diziyi güzelleştiriyor. Annesiyle çıktığı bu yolculukta Hilda kendine yeni ve farklı arkadaşlar ediniyor. Bu Kötülüklerden korunmak için Hilda 2.sezon başka bir şehire taşınır. Taşındığı şehirde eğitimine devam ederken Frida ve David diye iki arkadaşla tanışır. Dizinin sonraki bölümlerinde Hilda ve arkdaşlarının hareketli maceraları geçer. Tüm yaşıtların aileleri ile izleyebileceği bir Netflix dizisidir.

Ask The StoryBots

Küçük çocuklar netflix de ne izlemeli

Ask The StoryBots, Netflix üzerindeki ilk yayımı 2016 olup,3 sezonluk bir Netflix çocuk dizisidir. Dizideki 5 küçük meraklı yaratığın sorularıyla gerçekleşiyor. Küçük yaştaki çocukların mutlaka izlemesi gerektiği bir film. Sebebi ise çocukların aklındaki soruların yanıtlarını bularak onları böyle problemlerden kurtarmayı sağlıyor. Örneğin dizide konusu geçen bir kaç soru; Gece yatarken dişlerimizi neden fırçalamalıyız?-Bilgisayar nasıl çalışıyor?-Bir insanın gözü olmazsa nasıl olur?-Hayvanlar bizi duyabilir mi?-İnsanlar nasıl hasta olurlar?-Neden çok yemek yememeliyim?Her bölümde farklı soruları yanıtlayarak küçük yaştaki çocukların aklındaki sorulara yanıt buluyorlar. Bu diziyi küçük yaştaki tüm çocuklara öneririm. Her çocuğun ailesiyle rahatlıkla evde izleyebileceği bir netflix dizisidir.