Bu evde kaldığımız zamanlarda dışarı çıkamadığımızdan dolayı evde sıkılıyoruz. Ben de bu sıkıntıyı gidermek için size keyifli dakikalar geçirtecek en iyi ücretsiz android mobil oyunlar listesi sunacağım. Biliyorum ki ülkemiz zor bir durumdan geçmekte bu yüzden de bu zor günleri atlatmak için evde kalmalıyız. Evde kalmanız hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için çok önemli bir unsur.

Size sunacağım oyunları siz de telefonunuza indirerek evde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Sunmuş olacağım oyunlar tamamen ücretsiz olup her telefonun rahatlıkla oynatabileceği oyunlar olacaktır. Gösterdiğim oyunların sadece bir tanesini deneyip kötü oyun demeyin, hepsini denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Totally Reliable

En iyi mobil oyunlar

Oyunda karakterinize verilen eşyaları bir yerden başka bir yere götürülmesi isteniyor. Oyun yapımcıları daha zevkli bir hale gelsin diye, kontrolleri daha zor bir hale getirmişler. Oyundaki kol ve bacak hareketlerini farklı farklı kontrol ediyosunuz, buda oynadığınız oyunu daha zor hale getiriyor.

Arkadaşlarınızı da davet ederek birlikte oyun oynayıp, beraber görev yapıyorsunuz, hem de hep beraber keyifli dakikalar geçiriyosunuz. Oyun içerisinde farklı farklı sürebileceğiniz araçlar ve farklı bölgeler olması oyunu daha zevkli hale getiriyor. Oyunun çok ufak bir boyutu var, kısa sürede sizde telefonunuza indirip, bu eğlenceye arkadaşlarınızla birlikte dahil olabilirsiniz. Sizde bu gırgır ve şamataya dahil olmak istiyorsanız Google Play Store dan Totally Reliable’ı  ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Mars Mission

En iyi ücretsiz oyunlar

Bir astronotun yanlışlıkla Mars’a düşme hikayesi. Uzay gemisiyle gezen astronotun yanlış giden bir şeyler yüzünden marsa düşüp orda yaşama hayatı. Mars’a düşen astronutu kurtamak bizim elimizde, oyunun temel amacı karakterin ilk önce marsı keşfetmesini sağlamak sonrada bize sunulan görevleri yerin getirmekle oluşuyor. Oyunun sol tarafında oksijen barı bulunmakta,eğer o oksijen tüpünde oksijen kalmazsa gemiye dönüp, tekrardan oksijen tüpünü doldurmak zorundasın. Ayrıca size oyunu başında bir jetpack veriliyor, bu jetpack sayesinde uzun kayaların üstünden geçmenize yardımcı oluyor. Siz de böyle bir maceranın içine atılmak istiyorsanız Google Play Store üzerinden PLAY MOBİL MARS MİSSİON’U telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Extream Balancer

Android’de oynanacak oyun tavsiyesi

Evde cidden keyifli dakikalar geçirtecek bir oyun. Oyunda bir bowling topunu kontrol ederek, parkurları aşmaya çalışıyorsunuz. Oyun sadece 4 tuştan oluşmakta; ileri-geri, sağ-sol bu tuşlarla bowling topunuzu ilerleterek zorlu parkurlardan geçirmeye çalışıyorsunuz. Tabi bu oyunu oynarken sinirlenebilirsiniz. Sebebi ise çok küçük hatalarda bile düşüp, bölüm başına tekrardan geri dönmek. Oyunun tüm bölümlerinde parkur su üzerinde geçmekte. Her bölüm sonu bowling topunuzu gemiye götürmek zorunda kalıyorsunuz. Leveller de mızrak, testere, ok gibi zorlayıcı tuzaklar bulunmakta. Sizde bu zorlayıcı parkur oyununa katılmak istiyorsanız Google Play Store Üzerinden Extream Balancer’ı indirip, evde otururken keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Darkness Rises

En iyi oyun tavsiyesi ve önerisi

Grafikleriyle ve de hikayesiyle gönlümüzü fetheden bir oyun olmuştur Darkness Rises. Oyunun hikaye mantığı sizi oyun boyunca sürükleyip götürüyor. Bu şekilde de oyunda geçirdiğiniz vakti anlamıyorsunuz bile. Oyunda ana bölümler haricinde yan görevler de bulunmakta. Bölümler bitse bile yan görevleri yaparak vakit geçirebilirsiniz. Yaptığınız görevler sonucunda elmaslar kazanıp karakterinizi geliştirebilmektesiniz. Ayrıca eğer internetinizde varsa online girip, arkadaşlarınızla kapışıp, keyifli dakikalar geçirmeye gayet müsait bir oyun.  Bölümlerin sonlarında bosslarla karşılaşıp onlarla büyük bir çatışmanın içine dahil oluyorsunuz.  Siz de bu aksiyonlu hikayenin içine dahil olmak isterseniz Google Play Store üzerinde telefonlarınıza Darkness Rises ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Evil Nun

Mobil oyunlar

Evde otururken hem korku hem de bulmaca tarzı bir oyun oynamak istiyorsanız tam da size göre bir oyun. Karakterimiz terkedilmiş bir okulda kalıyor. Tabi sadece okuldan kaçmak değil görev, birde onu kovalayan kötü bir öğretmen bulunmakta. Bu etkeni de bulundurarak okuldan kaçmaya çalışan bir çocuk. Okuldan kaçmak için de bir takım malzemelere ihtiyaç duyuyoruz. Hem korkutucu müzikleriyle hem de gerilimiyle baya korkutan bir oyun. Aslında en büyük sorun bizi kovalayan öğretmende çünkü bizi yakaladığı zaman yaptığımız tüm emekler boşa gitmekte ve bundan dolayı da başa dönmek zorunda kalmaktayız. Siz de bu korkutucu oyunun içine atılmak istiyorsanız Google Play Store üzerinden telefonlarınıza Evil Nun’ı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Plague Inc

En iyi android oyunlar

Plague Inc, Tam da günümüz anlatan bir oyun. Oyunda kendi virüsümüzü çıkartıp tüm dünyaya yaymaya çalışıyoruz. Son dönemlerde baya bir popülerleşmiş bir oyun. Sebebi ise günümüzdeki Korona Virüsü. Oyuna başlarken virüs türünü seçip, sonra da adını koyup virüsünüzü yaymaya başlıyorsunuz. Ayrıca başlarken bir şehir seçmeniz istenecek. Ne kadar bir büyük şehir seçerseniz virüs o kadar hızlı yayılmaya başlayacaktır. Virüsün tedavisini bulmaya çalışan ülkelere yayarsanız, virüsünüzün önüne geçilmeyecektir. Bir de virüsünüzün en hızlı yayılma etkenlerinden biri de virüsü geliştirmektir. Puanlarınız arttıkça virüs geliştirmesini açabiliyorsunuz. Virüs tüm dünyaya yayılıp, yaşayan insan kalmadığında oyunu siz kazanmış oluyorsunuz. Eğer bu oyunun gerçekleşmesini istemiyorsanız, siz de tüm sevdikleriniz için EVDE KALIN. Sizde bu oyunu oynamak istiyorsanız Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Taxi Sim 2020

Ücretsiz oyun önerisi

Taxi Sim 2020, taksi şöförü olup kendi müşterilerinizi alıyorsunuz. Duraktan durağa farklı farklı müşteriler alıp onların istediği yere götürmemiz gerekiyor. Bazen özel müşteriler gelip onların kapısını açıyoruz. Her müşteriden bir miktar para almaktayız, aldığımız paralarla yeni taksiler alıp onları geliştirebilmekteyiz. Oyunda 30 dan fazla farklı özellikte araç bulunmakta. İsterseniz bir taksi durağı şöförü olursunuz, isterseniz kendi özel taksi şöförünüz. Sizde bu taksi similasyonuna katılmak isterseniz, Google Play Store üzerinden telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Traffic Racer

bedava android oyun önerisi

Traffic Racer, 3D bir oyun olup, oynaması hem kolay hem de zevkli olan bir araba oyunudur. Ayrıca oyunun bir Türk yapımcı tarafından yapılması yüzde bir tebessüm yaratmıyor değil. Oyunda 2 adet tuş bulunmakta; gaz ve fren tuşları, eğer isterseniz telefonu hareket ettirerek, isterseniz sağ ve sol yön tuşlarıyla yön verebilirsiniz. Ayrıyeten de korna tuşu oyun içinde yer almakta. Oyunun araç galerisinde 40 tan fazla farklı araç bulunmaktadır. Kendi aracınızın rengini motorunu gibi birçok özelliğini modifiye edebiliyorsunuz. Sizde gerçekci oyun keyfinin tadını çıkarmak istiyorsanız Google Play Store üzerinden Traffic Racer’ı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Car X Drift Racing

ücretsiz android oyun önerisi

Car X Drift Racing, klasik bir drift mobil oyunu. Grafikleri ve gerçekliğiyle sizleri oyunun içine sokuyor. Direksiyon, gaz ve fren tuşları oyun içerisinde yer almakta. Oyun içerisinde 40’tan fazla spor araba yer alıyor. Zevkli bir oyun keyfi yaşamak istiyorsanız Google Play Store üzerinden Car X Drift’i telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Om Nom Run

google play en iyi ücretsiz oyun

Om Nom Run, parkurları aşarak bölümün sonuna gelmeye çalışan sevimli minik bir yaratık. Önünüze çıkan araçları tabelaları veya testereleri aşarak bölüm sonuna ulaşmaya çalışıyorsunuz.  Bu parkurları aşarken önünüze çıkan altınları toplayıp mağazadan alışveriş yapabilmektesiniz. Topladığınız altınlarla mağazadan kostüm, şapka veya çanta alarak, karakterinizin üstüne kuşanabiliyorsunuz. Siz de bu aksiyonlu yarışa katılmak isterseniz Google Play Store üzerinden Om Nom Run’ı telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.