Yaşadığımız yerin hava temizliği, bizler, evcil hayvanlarımız ve kullandığımız eşyalar için çok önemlidir. Uyuduğumuz yataklardan, giydiğimiz pijamalara kadar her şey zararlı kimyasallar ve toksinler içerebilir. Açık havada bulunan; polen, toz akarları, küf, bakteri veya uçucu organik bileşikler büyük tehlikeler yaratmıyor olsa da kapalı mekana girdiklerinde bu durumlar değişebiliyor. Evde, bu hava kirleticileri çok daha yüksek konsantrasyonlarda bulunuyor, çünkü iç mekanlar genellikle kapalı ve daha az havalandırılır. Bu, hava kirleticilerinin evinize girmesinin kolay olduğunun, ancak onları çıkarmanın çok zor olduğu anlamına gelmektedir.

Bununla birlikte, evde hava kirleticilerinin temizlemenin birkaç yolu vardır. En iyi yollardan biri, elbette yüksek kaliteli bir hava temizleyiciye satın almaktır. Yine de bir hava temizleyiciye yatırım yapmaktan çekiniyorsanız ve evinizdeki havayı temizlemek için daha doğal ve ekonomik bir yol tercih ediyorsanız, birkaç alternatif hava temizleme tekniği öğrenmek istiyorsanız, lütfen aşağıyı okuyun.

1- Tuz Lambası Kullanarak Evinizin Havasını Arındırın

Odanızda Tuz lambası bulundurmak veya ofis masanıza koymak etrafınızdaki havayı temizlemenin mükemmel bir yoludur. Kaya tuzu, toksinleri ortamdan çekip, nötralize etmeyi sağlayan, bilinen bir hava temizle yoludur. Aslında, tüm tuz lambaları, su buharını havadan çekerek havadaki tahriş edici maddeleri, alerjenleri ve patojenleri azaltır. Artı bir özelliği de olarak, iç mekanınıza şık bir dokunuş katıyor ve uykunuzu bozmadan güzel bir şekilde temiz hava solumanızı sağlıyor. Uygun ve kaliteli tuz lambalarını arıyorsanız, https://devatuz.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2-Havalandırmayı Arttırın

Evinizdeki havalandırmayı arttırmak için pencerelerinizi açmak odanızın havası için daha zararlıdır. Bunun yerine camlarınıza filtre takarak, temiz havanın girmesini sağlayabilirsiniz.

3-Balmumu Mumları ile Havayı Arındırın

Balmumu mumları, havayı iyonize etmeye, toksik bileşikleri ve kirleticileri nötralize etme yeteneğine sahiptir. Sadece evlerimizdeki havanın kalitesini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda yavaşça yanarak, böylece sık sık değiştirilmeleri gerekmez. Böylece de cebimizden fazla para çıkmadan doğal bir şekilde evimizi arındırabiliriz.

4-Evinizde Kömür Kullanarak Havayı Arındırın

Kömür kullanmak, hava ve suyu arıtmak için filtrelerde uzun zamandır kullanılmaktadır. Kömür günümüzde güzellik ürünlerinde bile kullanılıyor. Çünkü kömür, evinizden toksinleri ve kokuları etkili bir şekilde ortadan kaldırabilen, oldukça emici olan kokusuz bir maddedir.

5-Bitki Besleyerek ile Evinizin Havasını Arındırın

Bitkiler, evinizdeki toksinleri arındırarak, temiz hava ile evinizde zevkli ve keyifli zamanlar geçirmenizi sağlıyor.