Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır? Bu sorudan önce sizlerin ciddi anlamda ev yemekleri yapıp satmak istiyorum şeklinde bir isteğinizin bulunması gerekmektedir. Özellikle ev hanımlarının başvurduğu bu yöntem aracılığı ile evden ek gelir sağlayabilir hatta geçim kaynağınız olarak kullanabilirsiniz. Rayına oturmuş ve düzenli ilerleyen bir iş ile aylık minimum 4500₺ gibi bir gelir elde etmeniz mümkün hale geliyor. Yemeğine ve el lezzetine güvenen kadınlardansan hiç durma! Müşteri derdin mi var? Müşteri bulamamak gibi bir endişen mi var? Hiç sorun etme! Türkiye’de ev yemeklerinin yeri ayrıdır, çalışan evli çiftlerin sorunu ise zamandan ötürü ev yemekleri tüketememektir. Tabii ki sadece çalışan evli çiftlere hizmet vermeyeceksiniz. Diğer sektörleri ve iş imkanlarını makalemizin kalan detaylarında bulabilirsiniz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma İşi

Yemek, tüketimi hızlı ama ne yazık ki raf ömrü kısa olan ürünlerin başında yer almaktadır. Raf ömrü kısa olduğundan ötürü daha öncesinde yapılıp depolanan bir ürün değildir. Durum böyle olunca sürekli bir müşteri bulmanız ve hızlı teslimler yapmanız gerekmektedir. Kısacası; her gün taze taze yemek siparişi veren bir kitlenizin ve düzeninizin olması gerekmektedir. Bir gün değil her gün sipariş sağlayabilecek tek sektör; mutfağı ve aşçısı bulunmayan işletmeler ve ofislerdir. Bunu en yakınımdan örnek verecek olursam; avukatımın bürosunda yemek yapılmadığını fark ettim. Kendisine bu durumu nasıl karşıladığını sorduğumda ‘evinde ev yemekleri yapan tanıdık bir ablamız var’ şeklinde verdiği yanıtıydı.

Eğer düzenli ve sabit bir müşteri bulursanız, sürekli yeni bir müşteri arama ihtiyacı duymazsınız. Her zaman sabit bir müşterinizin olması değişken müşterilerinize karşı çok daha avantajlıdır. Bu müşterilere sahip olmak için çok yetenekli bir aşçı olmanıza gerek yok. Arkadaşlarınız ve aileniz, yaptığınız yemekler için size iltifat ediyorlarsa bile sizin başarılı bir aşçı olduğunuzu gösterir. O zaman yemek satışı yapmamak için önünüzde herhangi bir engel bulunmuyor. Sizlerde daha fazla beklemeyip işe koyulmaya başlayın, ne kadar hızlı olursanız o kadar başarılı olursunuz.

İnternetten Yemek Satarak Para Kazanın

İnternetten Yemek Sat Para Kazan – Bibilgin

Günümüz çağında internet, oldukça popüler ve yaygın bir iletişim türüdür. İnterneti sağlayan en önemli unsur ise internet ağı içerisinde bulunan web siteleridir. Web siteleri, günümüz de kullanıcıların cep telefonu ve bilgisayarları ile erişebildiği mükemmel bir nimettir. Durum böyle olunca yakın zamanda girişimci kadınlar da internet üzerinden yemek satışı sağlamayı başarmışlardır.

İnternet üzerinde bir web sitenizin olduğunu hayal edin, kendi isminizle sürekli sipariş alıyor, isminizin marka değerini yükseltiyorsunuz. Ne kadar hoş değil mi? Eeee, o zaman ne duruyorsun? Bir web sitesi açarak sende kimseye bağlı kalmadan sipariş alabilir, dilediğini istediğin fiyata satabilirsin. Peki, web sitesi konusunda altyapıyı nasıl sağlayacaksınız? Orası çok kolay! Anahtar teslim web sitesi kurulumu hizmeti sağlayan İVVO Dijital Pazarlama markasını sizlere önerebilirim. Fiyatları ise oldukça esnek ve tüm müşterileri için özel fiyatlandırmaları mevcut. Fiyat ve performans anlamında bir web sitesi buradan satın alarak sende hemen satış yapmaya başlayabilirsin.

Evde Yemek Yapıp Yemek Sepeti Üzerinden Satmak

Yemek sepeti, 2001 yılında kurulmuş Türkiye’nin önde gelen online yemek sipariş sistemidir. Anlaşmalı olduğu restoranlar aracılığıyla buradan kullanıcılarının bölgesine göre restoran listelemesinde bulunuyor ve siparişlerini çok hızlı bir şekilde oluşturabilme imkanı sağlamaktadır.

Yemek sepetinin her geçen gün büyüyen hacmi ile birlikte ev hanımları da yemeklerini buradan satabilme imkanının olup olmadığını araştırma içerisindeler. Öncelikle bu iş, evden yapılabilme oranı imkansız bir iştir. Bunun nedeni ise yemek sepeti, sizler için aracı bir girişimdir. Sizlere sipariş getirir, komisyonunu alır. Ne yazık ki gerisine karışmaz. Yani anlayacağınız evden diye başladığınız hayal, bir işletmenizin olmadığından dolayı yerle bir olabilir. Çünkü tüm bu işlere tek başınıza koşuşturamazsınız. Verilen siparişler için bir motora, onu sürebilmesi için bir kuryeye, bir dükkana, vergi kaydına vb. birçok unsura sahip olmanız gerekmektedir. Anlayacağınız evde yemek yapıp yemek sepeti üzerinden satmak şartları sağlanmadığında zor yapılabilecek işlerin arasında yer almaktadır.

Blog ve Youtube’a İçerik Üreterek Para Kazanın.

Anlatımınız güçlü veya kaleminiz iyi ise bir blog sitesi açarakYoutube kanalı açarak evden para kazanabilirsiniz. Blog üzerinden vereceğiniz yemek tarifleri ve paylaşacağınız tecrübelerinizi takipçileriniz okuyacak ve sizlerde buradan reklam geliri sağlayabileceksiniz. Peki, bir web sitesi nasıl kuracak, nasıl reklamlardan gelir elde edeceksiniz? Makalenin içerisinde belirtmiş olduğum İVVO Dijital Pazarlama Hizmetleri firmasından A’dan Z’ye blog web sitesi kurulumu hizmeti satın alabilirsiniz. Fiyatları diğer firmalara göre oldukça uygun ve kalitelidir.

Youtube kanalı açarak, kamera karşısına geçerek takipçileriniz için videolu anlatımlar sağlayabilirsiniz. Kendilerine sunacağınız eşsiz deneyimler hoşlarına gider ise sizleri takip edecek ve sizlerde video içerisinde bulunan reklamlar ile gelir sağlayabileceksiniz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmanın Şartları Nelerdir?

Hangi sektöre hizmet verirseniz verin, hangi alanda müşteri sağlarsanız sağlayın. En önemli konulardan bir tanesi; Tabii ki hijyen. Yemeklerinizi tüketen müşterilerinizin memnuniyeti ve sağlığı açısından kesinlik dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alan hijyen, müşterileriniz için oldukça önemlidir. Özellikle mutfak tezgahınızın temizliğinden tutun da saçlarınız açısından bir koruyucu kılıf geçirmek müşterilerinizin sağlığı açısından gereklidir.

Bu işi ciddi anlamda bir geçim kaynağı olarak gördüğünüz anda vergi mükellefi olmanız şart bir hale geliyor. Müşterilerinizden sağladığınız gelirler için fatura kesmeli ve devlete olan vergi borcunu ödemelisiniz.