Her Şey Çok Güzel Olacak, Ömer Vargı tarafından yönetilmiş 1998 yapımı Türk komedi filmidir. Ayrıca Cem Yılmaz’ın sinema hayatı bu film ile başlamıştır. Gişede büyük başarı yakalan bu film, İMDB’de 8,1 gibi yüksek puan alarak kalitesini ortaya koydu. Başrolde Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson, oyunculuk bakımından oldukça iyi iş çıkarmıştır. Bu filmden sonra ikisinin hayatında istedikleri gibi her şey çok güzel olmuştur. Cem Yılmaz çıkardığı birbirinden yaratıcı filmler, Mazhar Alanson ise yaptığı yeni besteler ile hayatlarını daha iyi bir noktaya getirdiler. Çok uzatmadan dönemin harika filmi, Her Şey Çok Güzel Olacak’ın konusunu anlattığımız yazımıza geçelim.

Her Şey Çok Güzel Olacak Filminin Konusu

Film, Cem Yılmaz’ın oynadığı Altan karakterinin başından geçenleri barmene anlatması ile başlıyor. Altan’ın anlattığına göre her şey gittiği lokantada başladı. Bir masaya geçip sipariş verdiğinde yan masada oturanın abisi olduğunu fark eder. Uzun süredir küs oldukları için Altan abisine seslenemez. Abisi Nuri, kardeşinden habersiz yemeğini yerken bir yanlış anlaşılmaya maruz kalır. Nuri ile genç bir topluluk arasında tartışma çıkar. Bu tartışma büyüyüp kavga boyutuna geçince araya Altan girer. Altan, abisini korumak için girdiği kavgadan kafasında şişe kırılmış şekilde ayrılır. Apar topar lokantayı terk ettikten sonra, Altan’ın kafasındaki kanamayı durdurmak üzere Nuri’nin çalıştığı dükkâna giderler. Eczane deposunda çalışan olan Nuri, geceleri de bu depoda kalmaktadır. Nuri, Altan’ın kafasına pansuman yapıp kanamayı durdurur. Yıllar sonra böyle bir olay vesilesi ile konuşma fırsatı bulan iki kardeş, muhabbete başlar.

Altan’a güveni olmayan Nuri, bir sıkıntı çıkarmadan gitmesini ister. Altan, abisinin kendisini kovmasına rağmen gitmez. Bir an önce gitmesini isteyen Nuri, Altan’ın tüm sorularını cevaplar. Aralarında geçen bu muhabbetten, babalarının sağlığının iyi olmadığını ve yıllar önce beraber iş kurup battıklarını öğreniriz. Düzenli bir işe sahip olmayan Altan, depoyu dikkatlice incelemeye başlar. Gözüne kestirdiği kilitli dolabı abisine sorar. Nuri, dolabın patronu Rasim Beye ait olduğunu söyler. Son olarak da kafasındaki Bar açma planını abisine anlatır. Abisi, barında eskiden yaptığı işlerde olduğu gibi batacağını söyler. Daha sonra, zor olsa da Altan’ı depodan çıkarmayı başarır. Depodan kovulan Altan, evine döndüğünde eşinin çoktan uyumuş olduğunu görür.  Eşi Ayla, kocasından parası ve düzgün bir işi olmadığı için memnun değildir. Altan, Ayla’nın aksine eşini çok sevmekte ve onun mutluluğu için elinden geleni yapmaktadır.

Eve geç geldiği için geceyi tek başına kanepede geçirmek zorunda kalan Altan, sabah olduğunda ilk iş olarak depoya abisinin yanına gider. Abisi, karşısında Altan’ı görünce sinirlenir. Bir daha gelmemesini söylemesine rağmen ısrarla gelen Altan, abisi Nuri ile ortak bir işe girmek ister. Nuri bu teklifi kabul etmez ve dağıtım için yola çıkar. Çırağına ise Altan’a göz kulak olmasını söyler. Nuri, dağıtımı yaptıktan sonra babasının yanına ziyarete gider. O sırada Altan ise depodan çaldığı ilaçları satabileceği yer aramaktadır. Nuri, babasına aldığı pişmaniye ile yanına gider ve sohbet etmeye başlar. Burada babasının ne kadar huysuz birisi olduğunu anlarız. Her şeyden şikayetçi olan babası, sürekli ilgi beklemektedir. Nuri bu kısa ziyaretten sonra depoya geri döner.  Döndüğünde Rasim Beyin çoktan geldiğini ve Altan’ında gittiğini görür.

Altan elindeki ilaçları satmaya çalışırken, bu ilaçların para kazandırmayacağını uyuşturucu işine girmesi gerektiğini anlar. Bir arkadaşının yardımı ile bu tür hap satan bir satıcı ile buluşur. Nasıl bir şey olduğunu anlamak için sadece bir tane alır ve oradan uzaklaşır. İlerleyen zamanlarda abisini oyuna getiren Altan, Rasim Beyin dolabını gizlice açar. İçerisinin satıcıdan aldığı haplar ile dolu olduğunu öğrenince birkaç paket alarak dolabı yeniden kilitler.  Bu hapları sattığında bar açabileceğini anlayan Altan, Bodrum’da Nusret adında bir alıcı bulur. Alıcı ile anlaşan Altan’ın bir gün içerisinde Bodrum’a gitmesi gerekmektedir.  Bir yolunu bulup Abisi ile Bodrum’a giden Altan’ın başından geçenleri anlattığı Her Şey Çok Güzel Olacak filmi izlemeyenler için önerilir.