Çok önceden bu serini ilk oyunu olan Kingdom New Lands’ı oynamıştım ama bilgisayar versiyonu değildi. Ben mobil versiyonunu oynamıştım. Mobilde olsun, pc de olsun ben 2D oyunları hep sevmişimdir. Bu yüzdende oyunun görselleri çok hoşuma gittiğinden hiç düşünmeden indirmiştim.

Oyun sizi direk olarak bir kral veya kraliçe olarak rasgele bir karakterle başlatıyor. Size de orada daha önce yaşamış olan bir kral ya da kraliçenin ruhu size ne yapmanız gerektiğini öğretiyor. Bu da hoş bir detay.

Oyunumuzda amacımız üst inşaa etmek ve bu farklı türlü adalarda hayatta kalmak. Oyundaki altınlar sayesinde adamlarınızı geliştirebilme, duvarlarınızı geliştirebilme gibi daha pek çok detay var. Oyunda birde yaratıklar var onların amacı ise para çalmak ve en önemlisi de sizin tacınızı çalmak. Oyunda bir can göstergesi yok. Canavarlar size her saldırdığında para kesenizden bir para düşüyor. Eğer kesenizde para kalmazsa canavarların bir sonraki saldırısında tacınız düşüyor ve oyunu kaybediyorsunuz. İşin kötü yanı bitince her şey gidiyor bu çok sinir bozucu bir olay.

Oyundaki üssümüz

Her ne kadar zor bir oyun olsa da oyun epey bir hoşuma gitmişti. Steam’da rasgele gezerken bu oyun tekrar gelmişti. Birde ne göreyim oyunun birde Kingdom Two Crowns isimli bir oyunu var. Ayrıca diğer oyundan çok daha detaylı ve bir sürü yenilikle oyun iyice bir çeşitlendirilmiş. İlk oyunu zaten çok seviyordum ve hemen oyunu araştırdım. Birde ne göreyim Kingdom Two Crowns  CO-OP da oynanabiliyor. İşte bu olay beni aşırı derecede sevindirmişti. Tek kötü yanı ise oyunun 32TL olmasıydı.

Kingdom Two Crowns co-op

Bende indirimi bekledim eninde sonunda düşer fiyatı 7,75 falan olur demiştim ki pek öyle olmadı. Oyun indirime girdiğinde 22,40TL olmuştu ve bende o kadar para yoktu. Bende sabredip Steam’ın büyük yaz indiriminde alırım dedim. Oyunda indirime girdiği gibi arkadaşımla alıp hemen CO-OP oynamaya başladık.

Kingdom Two Crowns Oynanış

Kingdom Two Crowns Oynanış

Oyun gelişme bölümü tıpkı ilk oyun olan Kingdom New Lands gibiydi fakat biraz daha farklıydı. Oyunda altının yanı sıra elmaslarda vardı ve oldukça değerliydiler. Bu elmaslar sayesinde oyundaki özel hayvanlara erişim sağlayabiliyorduk. Normalde bir at sırtında giderken, bu elmaslarla özel güçleri olan hayvanlara binebiliyorduk. Mesela arkadaşım bir geyik buldu ve elmas verip o hayvana bindi. Geyiğin özelliği oyundaki en hızlı binilebilir hayvan olması. Ayrıca diğer geyikleri kendine aşık edip onları kendisini takip ettirebiliyordu. Böylece yanımıza gelen geyikleri adamlar aracılıyla avlayıp para elde etmiş oluyorduk.

Oyundaki ilk adada her şey çok güzel gidiyordu. Üssümüzün yanında eşeği olan bir adam bize her gün bir sürü altın getiriyordu. Bizde çiftçilik, avcılık derken bir sürü paramız vardı. O kadar çok paramız vardı ki neye harcayacağımızı şaşırmıştık. Oyunda birde kırık bir gemi var bu gemiye büyük bir miktar para vererek işçilerimize bu gemiyi tamir etmesini emrediyoruz. Tamir olduktan sonra tekrar para verip, başka adalara seyahat edebiliyoruz.

Böylelikle yeni adalar keşfedip yeni hayvanlara ya da yeni geliştirmelere sahip olabiliyoruz. Tabii her adadaki canavar zorluğu da aynı değil. Bizde arkadaşımla bunu biraz hafife almıştık.

Oyunda Okçu (aynı zamanda hem savaşıyorlar hem de avlanıyorlar.), çiftçi ve işçi sınıfı mevcut. Oyunda ilerledikçe ve yeni geliştirmeleri açmak için, farklı adalara gidip daha da önemlisi üssünüzü en son seviye kadar geliştirmeniz gerekiyor. Daha sonra farklı sınıflarda açılıyor. Balıkçı, şövalye gibi daha vardır belki ama bizim şimdilik açtıklarımız bunlar. Oyunda daha yeni olduğumuz için biraz acemiliğimize geldi ve 3. Adaya geldiğimizde aşırı derecede zorlandık ve öldük.

Bu oyunda en önemlisi paranızı doğru yere harcamanız ve iyi taktik yapmanız. Aksi taktirde hızlı bir ölüm kaçınılmaz bir son oluyor.

Biz arkadaşımla oyunu baya sevdik. Eğer sizde bu tür 2D oyunlardan hoşlanıyorsanız özellikle arkadaşınızla da oyunu oynayarak çok keyifli saatler geçirebilirsiniz. Çok fazla sistem istememesi de bu oyun bir artısı. Tek sorun oyunun Steam üzerinde 32TL olması ve indirimde de sadece 22,40TL ye düşüyor. Eğer imkanınız varsa arkadaşınızla alıp oynayabileceğiniz harika bir oyun. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.