Kötü Kedi Şerafettin, 2016 yılında çıkış yapmış Türk animasyon filmidir. Bülent Üstün’ün yazmış olduğu çizgi romanın sinemaya uyarlanmış hali olan Kötü Kedi Şerafettin, içerisinde bulundurduğu bolca küfürlü konuşma ve şiddet içerikleri ile çocuklara uygun bir film değildir. Ayşe Ünal ve Mehmet Kurtuluş tarafından yönetilen Kötü Kedi Şerafettin filmi, İMDB’de aldığı 7,2 gibi puan ile büyük bir başarı yakalamıştır. Bu başarıda büyük etken olan karakterlerin seslendirilmesi, Türk sinemasının usta isimleri tarafından titizlikle yapılmış. Bu filmde insanlarla iletişime geçebilen Şerafettin adındaki bir kedinin hikayesi anlatılmaktadır. Sizleri çok bekletmeden Kötü Kedi Şerafettin filminin detaylı olarak konusunu anlattığımız yazımıza geçelim.

Kötü Kedi Şerafettin Filminin Konusu

Film, tuvalette aynı bir insan gibi ihtiyaçlarını gideren Şerafettin adında bir kediyi göstererek başlar. Şerafettin, uzun süredir içeride durunca sahibinin de ihtiyaçlarını gidermesi gerekir ve tuvaletin kapısına dayanır. Şerafettin, içeride işini bitirince kapının kilidini açar ve dışarı çıkar. O sırada hızla tuvalete giren sahibini ilk kez görürüz. Şerafettin’in sahibi, tıpkı kendisi kadar pis biridir. Şerafettin, evin balkonuna çıktığında kendisini bekleyen Rıfkı adında bir martıyı ve Rıza adındaki bir fareyi görür. Fare olmaktan bıkmış olan Rıza, hayattan bıkmış bir şekilde fare olmanın zorluklarından bahsetmektedir. Rıfkı, Rıza’nın bu sözleri ardından alaycı bir şekilde konuşur. Aralarında bir tartışma çıkması kaçınılmaz olur ama fazla büyümeden Şerafettin olaya el atar. Tartışma bittikten sonra konuyu akşam ne yiyeceklerine getiren Şerafettin, içkinin yanında balık yemek ister.  Ama ellerinde balık ve içki olmadığını bilen Şerafettin, arkadaşlarını akşama kadar içki bulması için görevlendirir. Bunun üzerine fare, martının üzerine çıkar ve içki aramak üzere uçarak uzaklaşır.

Balkonda uyuya kalmış Şerafettin, sokakta kendisine seslenen Cemil’in sesi ile uyanır. Cemil, mahalleye yeni bir kedi geldiğini ve çok güzel bir cins olduğunu söyler. Bunu duyan Şerafettin, hızlıca balkondan iner ve sokağa çıkar. Mahallenin bakkalı olan Şemistan ile ufak bir tartışmaya girdikten sonra arkadaşı cemil ile buluşmayı başarır. Bu tartışma sonrasında oldukça sinirlenen Şemistan’ın sinirleri gördüğü ufak kedi ile yerine gelir. Babası Şerafettin’i arayan bu kedi, Şemistan’a yerini sorar. Şemistan, bu ufak kediyi yanına alarak Şerafettin’in gelmesini bekler. O sırada martı, fareyi içerisinde içki olan bir evin penceresinden içeriye atar. Fare, ev sahibi tarafından fark edilince içkiyi hızlı bir şekilde dışarıya çıkarmaya çalışır. Canını zor kurtaran fare, içki şişesin sadece tıpası ile yetinmek zorunda kalır. Martı ve fare, biraz daha bakındıktan sonra umutlarını keserek balkona dönerler. Şu anda balık arıyor olması gereken Şerafettin, Cemil’in bahsettiği kedinin yanına gitmektedir. Şerafettin ve Cemil, kedinin yaşadığı evi bulur ve evde tek kalacağı zamanı beklemeye başlarlar.

Çok geçmeden kedinin sahibinin işi çıkar ve evden ayrılır. Bunu gören Şerafettin ve Cemil, hızlıca camdan girerek kedinin karşısına çıkarlar. Aniden iki kişiyi karşısında gören kedi korkar ve evi dağıtır. En sonunda da kafasına lamba düşen kedi, oracıkta elektrik çarpması ile ölür. Şaşkınlık içinde ne yapacaklarını düşünen Şerafettin ve Cemil, kedinin sahibinin bir şeyi unuttuğu için geri döndüğünü görünce hemen saklanır. Eve döndüğünde kedisinin ölüsünü bulan genç adam kahrolur. Bunların nasıl gerçekleştiğini düşünürken banyodan bir ses duyar. Eline bir Makas alarak içeriye daldığında iki kedi ile karşılaşır. Cemil suçsuz olduklarını anlatmaya çalıştığı sırada adamın fırlattığı makas kalbine saplanır ve ölür. Şerafettin, arkadaşını öldüren adama sinirlenir ve uzun bir kavgaya girer. Bu kavganın sonunda kavga eden ikili camdan aşağıya düşer. Kedi olan Şerafettin, dört ayağı üzerine düştüğü için kurtulur ama genç adam o kadar şanslı değildir. Adamın öldüğünü düşünen Şerafettin yol üzerinde bulduğu balıklar ile balkona döner. Filmin devamında, asfalta yapışan bu adamın ölmediğini öğreniriz. Şerafettin’in bu adama karşı savaştığı Kötü Kedi Şerafettin filmini izlemeniz kesinlikle önerilir.