Netflix, hayatımıza girdiği günden beri bizleri televizyon, bilgisayar ve telefonlarımıza bağlı bırakan, izlemeyi bıraktığımızda hayatımızda bir boşluk olduğunu hissettiren platformlardan bir tanesi. Bazı güzel şeylerin elbetteki bedeli ve ücretlendirmeleri bulunur. Peki Netflix in aylık fiyatı ne kadar?

190 Milyondan fazla üyesi bulunan Netflix, geleneksel medyanın yanı sıra internet üzerinden dizi ve film izleme hizmeti sunan, oldukça fazla rağbet gören şirketlerden bir tanesi haline gelmeyi başarmıştır. Özellikle Korona salgının dünya üzerindeki etkilerini arttırmasıyla birlikte insanların evlere kapanması, Netflix üzerinde üye ve gelir artışını da arttırmış bulunmaktadır. İlk çeyrekte yapmış oldukları gelir diğer yıla göre %28 oranında artmıştır.

Haliyle dünya genelinde yaygınlaşan korona virüsünün Netflix üzerinde iyi etkileri olduğu aslında söylenemez. Bu süreçte sokağa çıkma yasaklarının artmasından ötürü film ve dizi çekimleri de ertelenmiş veya iptal edilmiştir. Ayrıca şirketin hisselerinin ABD üzerinde olması ve ülkenin para biriminin değer kaybetmesi Netflix açısından bir değişiklik oluşturmamıştır.

Netflix Nedir?

Daha öncesinde kapsamlı olarak yazdığımız netflix nedir? yazımızın yanı sıra kısaca Netflix’i şu şekilde özetleyebiliriz; İlk olarak dvd kiralama şirketi olarak çıktıkları bu yolda tecrübeler edinen ve sonrasında internete açılan platform, dizi ve filmleri kullanıcılara kolayca sunmayı hedefleyen şirketlerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Bünyesinde çekmiş olduğu yapımlar ile en iyi diziler in olduğu bir internet platformu olmayı sağlamıştır.

Netflix Aylık Ücretleri Ne Kadar?

17,99 TL ile 41,99 TL arasında değişen fiyatlandırmaları ile Netflix’i aylık olarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.