Ölümlü Dünya, Ali Atay tarafından yönetilmiş komedi ve aksiyon türünde bir filmdir. 2018 yılında vizyona giren bu film, hızlı bir yükseliş yaşayarak İMDB’de 7,7 gibi gerçekten yüksek bir puan almayı başarmıştır. Daha önce denenmemiş senaryosu ve muhteşem oyunculukları ile eşsiz bir iş ortaya koymuşlardır. Filmin titizlikle seçilmiş oyuncuları, rollerinin hakkını vererek oynamışlar. Filmdeki oyunculara Ahmet Mumtaz Taylan, İrem Sak ve Feyyaz Yiğit örnek verilebilir. Filmde, görevi insan öldürmek olan bir ailenin hikayesi anlatılmaktadır. Her biri alanında uzman olan bu aile bireyleri, yaşadıkları her zorlukta birlik olarak tüm engelleri aşarlar. Ölümlü Dünya filminin, çok daha detaylı olarak anlattığımız konusuna geçelim.

Ölümlü Dünya Filminin Konusu

Filmde restoran işleten ailemizin asıl mesleği, öldürülmesi bildirilen insanları öldürmektir. Bir gün yine ailenin babasına gelen telefon ile yeni görev alırlar. Ailenin babası akşam yemeğinde görevin tüm detaylarını anlatır. Tek yapmaları gereken, altı kişilik av ekibi eve döndüğünde onlara yemek servisi yapmaktır. Yani hiç yoktan ava gidenler öyle sanmaktadır. Akşam yemeğinde yendikten sonra herkes evine gitmek üzere dışarıya dağılır. Sevgili yapmanın kesinlikle yasak olduğu bu ailede, daha birçok katı kural bulunmaktadır. Ama ekibin en küçük ve en gerzek çocuğu bu kuralları çiğnemiştir. Ailesinden gizli yürüttüğü bu ilişkinin başına çok büyük belalar açacağından habersiz konuşmalarına devam etmiştir. Durağan geçen bir günün ardından, tüm aile toplanıp görevin gerçekleşeceği mekâna doğru yola çıkar. Ava gitmiş arkadaş topluluğu dönene kadar ekibimiz tüm hazırlıkları tamamlar.

Başarılı bir avdan dönen arkadaşlar, altı kişi olması gerekirken on bir kişi olarak mekâna giriş yaparlar. Kendileri için sürpriz olan bu durumda herkesin koltuklara yerleşmesi beklenir. Ekibin lideri görev dağılımını yaptıktan sonra organize bir şekilde tüm hepsini öldürürler.  Bu işi de yaralanmadan halleden ekibimiz, işi başarıyla hallettiklerinden emin olduktan sonra arabalarına binerek evin yolunu tutarlar. Ertesi gün restoranda yaşanan olaylar sonucunda ailenin en küçüğü, neredeyse sevgilisi olduğunu belli edecekti. Üzerine çok fazla şüphe çeken bu adam, olay başka boyut kazanmadan konuyu kapatmayı başarmıştır. O günün akşamı yine ailenin babasının düzenlemiş olduğu toplantı ile yeni görev duyurulur. Bu görevde ekibimizin yapması gereken şey, çanta teslimatı yapacak kuryenin yoluna pusu kurup çantayı almaktır. Gereken saatte gereken yerde olan ekibimiz, hazır bir şekilde beklerken yoldan geçen motor bisikletli kuryeyi vururlar. Çantayı almak için yanına gittiklerinde, yanlış adamı vurduklarını anlarlar. O sırada asıl vurmaları gereken adam, hızlı bir şekilde yanlarında geçerek uzaklaşır. Hemen araca binip motor bisikletli adamı takip eden ekibimiz, uzun kovalamacanın ardından eve eli boş dönmek zorunda kalırlar.

Restoranda başarısız geçen bu operasyonu babalarına anlatan ekibimiz, çok sert bir tepki ile karşılaşırlar. Ekibimiz, babalarından aldıkları son haber ile çaresizce beklemeye başlarlar. Babalarının verdiği haber, yârin bağlı oldukları genel merkezden müfettiş geleceğidir. Bu müfettişler, her şeyi ayrıntı ile inceleyip ekibi yetersiz görürse işlerine son verecektir. O akşam ekipte sevgilisi olan bir kişi olmadığını öğreniriz. İşini iyi yapan ve kurallara sadık olan bu kişinin uymadığı tek kural sevgili yapmama kuralıdır. Ailesinden sevgilisi olduğunu iyi saklamış bu kişi, sevgilisine de ailesi hakkında hiçbir bilgi vermemiştir. Nihayetinde o günde biter ve sıra müfettişlerin geleceği güne gelir. Müfettişler, ailenin her bireyine doğruyu söyletecek ilaçlar içirir ve sorguya başlar. Bu sorguda ortaya çıkan gerçekleri ve daha sonrasında yaşanan olayları merek edenler, ölümlü dünya filmini açıp izlemesi gerekmektedir.