Our Planet, doğa konusu içeren bir belgesel dizidir. Birleşik Krallık tarafından oluşturulan ve dizinin başında yer alan 2 yapımcı tarafından ortaya çıkarılmıştır. Alastair Fothergill ve Keith Scholey, yapım şirketi Silverback Films ile bu eserin altına imzalarını atmışlardır. Türkçe karşılığı ve Netflix’de yer alan ismiyle gezegenimiz, David Attenborough sunuculuğunda 2019 yılında Netflix üzerinden yayın hayatına başlamıştır. 1 Sezonu yayınlanmış olan bu doğa konusu içeren belgeselin toplam 8 birbirinden ilginç ve başına oturduğumuzda hayranlıkla baktıran bölümü mevcuttur.
Geleceğimizi ve doğayı bizlere harika bir şekilde aktaran Our Planet (Gezegenimiz), geleceğimiz hakkında bizleri düşünmeye ve bunun için çalışmaya doğru ittiğini kesinlikle söyleyebilirim. Doğanın kaçınılmaz sonunun bizlere çok iyi yansıtıldığı bu diziyi izledikten sonra bir şeylerin yanlış gittiğini ve düzeltilmesi gerektiğini çok iyi anlayacaksınız.  Bu makalemizde sizlere Our Planet hakkındaki detayları ve konusunu anlatmaya çalışacağız.

Our Planet Konusu

Gezegenimiz, dünyanın en değerli görüntülerini karşımıza sunarken yine aynı şekilde dünyanın en hassas ve canlı türlerini ekranlarımızın önüne sermektedir. Muhteşem görüntüler ile bizleri büyüleyen bu belgesel, 4K kamera teknolojisini iliklerimize kadar hissettirebiliyor. Özellikle canlı hayvanların bulundukları sahnelerin tamamında adeta kendimizi onların içerisindeymiş gibi hareket etmemize sebebiyet veriyor. Her bölümde farklı bir konuyu ele alan bu belgeseli izlemeye başladığınızda dünya ve gezegenimiz için halen bir şeylerin geç olmadığı farkına varacaksınızdır. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz Our Planet(Gezegenimiz), sizler için halen bir umut niteliği taşımaktadır.