Grinding Gear Games- This War of Mine. Oyun sektöründe farklı ve özgün duruşuyla defalarca kendini kanıtlayan insanların oyunu. Neden mi böyle söylüyoruz? Çünkü bu grup herkesin esprisini dahi yaptığı “GGG” grubu. Zira bu grubun mantalitesi çok açık ve net; Piyasadaki oyunları beğenmeyip kendi oyunumu kendim yaparım deyip bu yola çıkan bir iki kişinin, şuanda dünya üzerinde milyonlara ulaşması.. Ekip olarak her zaman piyasadaki oyunlara göre yaptığı her çalışmada bu da bizim farkımızı dercesine bir özellik kattı. Zira bunu da yapmasaydı burada bunları konuşamazdık. Bu incelememizde Grinding Gear Games ekibinin çıkardığı This War of Mine oyununu inceleyeceğiz.

Grinding Gear Games(GGG)

Grinding Gear Games 2010 baharında çıkardığı bu oyunu, zamanında çok ses getirmeden piyasaya sürdü. Buna rağmen çok geniş bir kitleye ulaşmasını başardı. Sessiz sessiz çalışmasını sürdüren GGG ekibi bu başarısını sadece özgünlük ve azme bağlı olduğuna inanmaktadır. Şu ana kadar sadece Aksiyon-RPG türünde oyun çıkaran ekip, diğer kategorilerde oyun çalışmalarını başladığını da yakın bir zaman önce duyurdu. Ayrıca bir oyun yapımcısıysan bünyende öncelikle oyuncu barındırman gerekir. Zira bu grup bunun bilincinde. Yeteri kadar ekibi övdüğümüzü düşünüyoruz. Hadi gelin birlikte oyunu inceleyelim.

OYUN İNCELEME

Her karakterin kendi içinde bambaşka bir hikayesi bulunmaktadır. Oyun başlangıcında yeni oyuncular sadece yedi karakter seçerek başlamaktadır. Çok bilinen ve sevilen “Scion” karakteri ilk başta açılmaktadır. Zira sıkıcı bir başlangıç yapmak yerine, bu  oyun severleri heyecanlandıran bir eylem.  Açılan karakterler;

  • Duelist
  • Scion
  • Marauder
  • Ranger
  • Templar
  • Witch
  • Shadow

Oyunun kelime anlamından da bildiğimiz üzere Sürgün edilmiş hayatlara geliyor. Bu nedenle her karakter diyarlarından sürgün edilmiş savaşçılardır. Hepsinin sürgün hikayesi farklı olsa da ortak noktaları daha da önemli olacak onlar için. Weaeclast’ta hayatta kalmak!

Düşük sistemli bilgisayarınızda rahat rahat oynayabileceğiniz bir oyun olması da hali hazırda büyük bir avantaj. Sisteminizi yormadan saatlerce oynayabileceksiniz. Bu size, kesinlikle oyun hikayesinin zayıf olduğunu düşündürmesin. Aksi halde ön yargı ile yaklaşırsınız. Ancak oyuna başladığınızda bütün ön yargılarınızı bu muhteşem oyunun kıracağından hiç şüphemiz yok. Düşük Sistem Gereksinimli oyun kategorimizin vazgeçilmeyecek oyunlarından; Path of Exile !