Herkes güvenilir bir şekilde oyun oynamak ister. Bazen paramız olmadığı için korsan oyun indirmeye kalkışırız. Bu durum dolayı da bilgisayarımıza virüs bulaşmasından korkarız. O yüzden hiç bu risklere girmeden ve cebinizden beş kuruş para çıkmadan oyun oynamak için Steam’deki ücretsiz oyunlara başvururuz. Oynarken hem keyif alacağınız hemde cüzdanınızdan beş kuruş para çıkmadan oynayabileceğiniz oyunlar;

World of Warships

En iyi ücretsiz steam oyunları

Steam’deki, gerçekçi oyun hissini yaşatan oyunlardan bir tanesi. World of Warships, Wargaming şirketi tarafından 5 yıl önce piyasaya sürülmüş, deniz üzerinde gerçek oyuncularla savaştığınız Steam’deki ücretsiz oyunlardan biridir. Oyun oynarken deniz üzerinde gerçek bir amiralmişsınız  gibi yaşatan oyunlardan bir tanesi olan World of Warships, arkadaşlarınızla diğer savaş gemileriyle çarpıştığınız ve beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz oyunlardan bir tanesidir. Oyunda seviyenizi ilerleterek, açtığınız 200 üzerinde gemi bulunmaktadır.

Bu gemilerin 4 tane çeşidi vardır. Bunlar; muhripler, kruvazörler, zırhlılar, uçak gemileri oyun içerisinde yer almaktadır.

Muhripler: Muhrip gemiler, hızları ve arkasından gelen filoyu korumakla tanınır. Yaptığı keskin dönüşleriyle tam bir rakip avlayıcıdır. Ayrıyeten hasar gücü çok yüksek olan torpidolar ile rakiplere büyük korku salar.

Kruvazörler: Kruvazörler, hızlı mermi atışlarıyla düşman gemilerinin kaçmasına asla izin vermez. Kruvazörler muhrip batırıcı olarak da tanınırlar. Gelen uçakları kolay bir şekilde indirebilen tek gemi türüdür.

Zırhlılar: Zırhlılar, filonun temel atış gücü olarak bilinir. Şiddetli ateş gücüyle düşman gemilerine ter akıtır. Ama hareket ve mermi doldurma konusunda diğer gemilere göre daha yavaştır. Filosundan ayrılan zırhlı bir gemiyi, muhripler kolayca indirebilir.

Uçak Gemileri: Uçak gemileri oyundaki tüm görevleri üstlenir. Uçak gemileri, 3 farklı uçak taşırlar. Uçaklarıyla kolay keşfi sağlar. Uzun menzilleriyle tam bir nişancı gemisi.

Siz de arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsanız, Worl of Warships’i ücretsiz bir şekilde Steam üzerinden bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Paladins

Beleş Steam Oyunları

Paladins, Hi-Rez Studios şirketi tarafından 2015 de Steam’e erken erişim olarak piyasaya sürülen ücretsiz bir oyundur. MMOFPS oyunu olan Paladins, Overwatch‘a benzerliğiyle tartışmalara yer açmıştı. Oyunda 30 milyondan fazla aktif oyuncuyla karşılaşıp hünerlerinizi sergileyin. İster arkadaşlarınızla kendi takımınızı oluşturun ister rastgele oyuncularla, aksiyonun içine dahil olun.

 

Paladins’te 40 tan fazla farklı karakter bulunmaktadır. Kendi karakterinizi seçip diğer karakterlerle savaşa dahil olun. Oyunda savaş alanındaki gücünüzü arttırmak için mağazadan; iyileşme, hasar desteği, savunma desteği gibi takviyeleri alarak oyun alanındaki gücünüzü arttırabilirsiniz. Oyunda 3 farklı mod yer almaktadır. Deatmatch moduna girip normal maç girmeden önce biraz ısınabilirsiniz. Siz de bu eğlenceli ve aksiyonlu oyunu oynamak istiyorsanız, Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

eFootball PES 2020 LITE

Steamdaki ücretsiz en iyi oyunlar

Futbol oyunların babası olan Pro Evulution Soccer oyunun serilerinden en az bir tanesini oynamayan yoktur aramızda. En son çıkan oyunu olan eFootball PES 2020, Konami şirketi tarafından 19 Eylül 2019’da piyasaya sürülmüştür. eFootball PES 2020 LİTE ise ana oyundan biraz daha sonra çıkmıştır. Sonradan çıkan oyunun ücretsiz olmasının nedeniyse oyunda sadece online maç (MyClub) özelliğinin aktif olmasıdır. Oyundaki MyClub modunun amacı ise kendi kulübünüzü oluşturup, diğer oyuncular ile kapışı. Kendi takımınızı oluşturmak için gerekli olan şeylerden bir tanesi de, oyuncudur. İlk önce takımınızın ismini koyup logoyu da kendiniz belirliyorsunuz. Sonra da takımınıza uygun teknik direktör seçip, oyuncuları almaya başlıyorsunuz. Takımınıza oyuncu ekleme olayı ise mağazadan top açmak ile gerçekleşiyor. Eğer açtığınız topun rengi siyahsa bilin ki iyi bir oyuncu çıkmıştır. Siz de bu futbol macerasına dahil olmak istiyorsanız Steam üzerinden eFootball PES 2020 LİTE’ı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

H1Z1 BattleRoyale

Beleş oynanabilecek steam oyunları

H1Z1 BattleRoyale, zamanında en iyi BattleRoyale oyunlarından bir tanesiydi. Eskiden bu oyunla çoğu kişinin vakit harcadığı, çatışmanın hat safada olduğu, efsane oyunlardandı. Daybreak Game Company şirketi tarafından 2015 de Steam üzerinde oyun dünyasına sürülmüştür. Oyun klasik bir hayatta kalma oyunu. Farklı farklı araçlar, silahlar, malzemeler bulunmakta. Büyük BattleRoyale oyunlarından pek bir farkı yok. Oyunun güncelleme getirmemesi ve değişikliklerin olmaması oyunu büyük bir çöküşe götürdü. Bunun yanı sıra günümüzde de popüler olan Pubg’nin büyük bir etkisi yer alıyor. Oyun büyük bir oyuncu kitlesini kaybettikten sonra adını değiştirerek Steam de ücretsiz hale getirmiştir. Ama oyunu az da olsa oynayan oyuncusu bulunmakta. Sizde H1Z1 BattleRoyale oyununu oynamak istiyorsanız, Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Crossout

Crossout, Targemgames tarafından geliştirilip, 2017 de piyasaya sürülen kendi aracınızı modifiye edip savaştığınız, bir araç savaş oyunudur. Oyunda 8v8 maçlara çıkıp kendi aracınızla diğer düşmanlara karşı oynadığınız bir savaş oyunudur. Aracınızı kendi garajınızda kendi zevkinize göre geliştirip arkadaşlarınızla beraber 8v8 kapışmalara çıkmaya hazır mısınız? Sizde bu aksiyona dahil olmak istiyorsanız Steam üzerinden bilgisayarlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

 Team Fortress 2

Steamden nasıl ücretsiz oyun oynarım

Team Fortress 2, Valve şirketi tarafından geliştirilmiş 2007 yılında Steam üzerinde piyasaya sürülmüştür. Arkadaşlarınızla birlikte takım halinde oynamanız gereken bir takım oyunudur. Oyuna girmeden önce kendinize ait bir karakter seçip oyuna dahil oluyorsunuz. Takım arkadaşlarınızın seçtiği karakterleri görüp ona göre de taktiksel bir seçim yapabilirsiniz. Karakterlerin farklı özellikleri bulunmakta. Örneğin; bir karakter can basarken diğer karakter kalkan görevini üstlenmekte. Arkadaşlarınızla para vermeden keyifli dakikalar geçirebileceğiniz nadir oyunlardan birkaçıdır. Sizde bu eğlencenin içine arkadaşlarınızla beraber dahil olmak istiyorsanız, Steam üzerinden Team Fortress 2’yi ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Destiny 2

Steam ücretsiz oyunlar

Destiny 2, Bungie tarafından geliştirilen 2017 de piyasaya sürülen MMOFPS oyunudur. Grafikleri ve mekaniğiyle gözümüzü canlandıran bir oyun olmuştur, Destiny 2. Oyunda kendi karakterinizi oluşturup, özelleştirebilirsiniz. Destiny’nin hikayesine kapılıp saatlerce başında vakit geçirebilirsiniz.

Oyunun en önemli özelliğinden biri olan hikayesinin sürükleyici olması. Bu da sizi mola bile vermeden oynayabileceğiniz bir oyun haline getiriyor.

Sizde sürükleyici hikayeli oyunu oynamak istiyorsanız, Steam üzerinden Destiny 2’yi ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

Ücretsiz Counter Strike Oyunu Steam

FPS oyunu denince kesinlikle akla ilk CSGO gelir. Yaklaşık 2 yıldan beri ücretsiz olan Counter Strike Global Offensive, Valve tarafından geliştirilip, 2012 yılında Steam üzerinde piyasaya sürülmüştür. CsGo’da iki tane takım bulunmaktadır. Bunlar; Terörist ve Counter Terörist haritadan haritaya takımların görevleri değişmekte. Örneğin; bir haritada Teröristler bomba kurma görevini üstlenirken, başka haritada Counter Terörist rehineleri korumakla görevlidir. Oyun başında bakiyenizdeki parayla istediğiniz silahı, bombayı veya teçhizatı alabilirsiniz. Oyun içerisinde farklı modlar bulunmakta, ister bunlara arkadaşınızla girin ister tanımadığınız oyuncularla. Oyunda bunun dışında daha fazla özellik bulunmakta. Ama bunları anlatmakla bitmez.

CsGo’nun bir de paralısı olan Prime paketi bulunmakta.  Bu paralı paketin farkları ise seçkin olan kişilerle oynamak, seçkin hesaplara özel silah kostümleri bulunmakta. Seçkin hesaplarla oynamanın farkı hile olasılığının gelmesinin daha düşük olmasıdır. Eğer hilelerle uğraşmak istemiyorsanız Prime hesap almanızı öneririm. Siz de arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirmek isterseniz, Steam üzerinden Counter Strike Global Offensive’i bilgisayarlarınıza ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.