Genellikle Windows 10 işletim sistemlerinde görülen bu hata, kullanıcıları bir hayli telaşlandırmış durumdadır. Bilgisayarın yazıcıdan evrak yazdırma işlemi sırasında Mavi Ekran hatası (Windows Dondu) alıp, bilgisayarın yeniden başlatma hatası üzerinedir. Hata çok sık olarak devam etmese de ileriki seviyeler de Windows veri tabanına zarar verebilir. Bu hatayı donanımsal olarak düşünmek yanlış olacaktır.

Mavi ekran hatasının bir diğer nüksettiği problem ise Win32kfull.sys Hatası vermesidir. Bu hatayı nasıl çözeceğiz? Öncelikle Windows 10 Mart ayı başlarında güncelleme paketi güncelleştirdi. Ancak sonrasında çıkan seri hata bildirimleri meydana geldi. Arkasından şikayet bildirimleri de almaya başladıktan sonra bildiri yayınladı. Yayınladığı bildiride en yakın zamanda bu sorunların çözüme kavuşacağını açıkladı.

Win32kfull.sys Nedir?

Bu hata genellikle bilgisayar boştayken, açılırken veya rami çok zorlarsak meydana çıktığını görmekteyiz. Hatanın “Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak.” şeklinde bir eror yazısı çıkmaktadır. Ve arkasından gelen otomatik yeniden başlatma girişimi ile sonuçlanmaktadır.

Bu sorunların çözümü basit bir kaç işlem ile çözülebilir.

*Öncelikle yazıcıdan çıktı alırken mavi ekran hatası için Windows güncelleştirmeleri bölümünden Windows’un tamamen güncel olup olmadığını kontrol edin.

Yazıcıdan Çıktı Alırken Mavi Ekran Hatası

*Windows güncel gözüküyorsa eğer  bunun diğer sebebi de kb5000808  veya kb50008002 güncelleme paketidir.

* Windows bilgisayarınızı güncel olarak gösteriyor ya da yukarı da verdiğimiz 2 güncelleme paketlerini göstermiyor ise , linkinden indirip ulaşabilirsiniz.

Bu işlemleri uyguladığınızda  mavi ekran sorununuz çözülecektir. Win32kfull.sys  sorunu da bu paketler ve güncelleştirme işlemi ile ortadan kalkacaktır.