Yazın kralları filmi gösterime girdikten sonra birçok insan tarafından heyecanla karşılandı. Birçok gencin hayali olan aileden bağımsız farklı bir evde yaşama fikrini çok başarılı bir şekilde anlatmıştır. Yazın kralları fragmanı çıktığı günden beri gösterime gireceği günü bekleyen izleyicilerin 31 Mayıs 2013’de bekleyişleri son buldu. Yazın kralları belki de tanıtımı iyi yapılmadığı için gişede beklenileni getirmedi. İzleyiciler tarafından yüksek notlar alan filmimiz the king of summer’ın konusu sizlerle.

The kings of summer özet – inceleme

Nick robinson tarafından canlandırılan Jeo karakterimiz babası ile yaşayan ergen bir liselidir. Derslerinde başarılı olamayan Joe, aceleyle yaptığı proje ödevini öğretmenine götürür fakat son teslim tarihi 1 hafta geçmiştir ve artık okul kapanacaktır. Günü her zamanki gibi berbat ilerlerken hoşlandığı kızla sohbet etme fırsatı bulur.  Sohbet ilerler ve kız Jeoyu akşamki partiye davet eder. Jeo seve seve kabul eder fakat o esnada kızın bir sevgilisi olduğunu öğrenir. Sevgilisi olması onu pek üzmez ve en yakın arkadaşı olan Patrick’in yanına gider. Annesi ve babasının aşırı baskıcı olduğunu öğrendiğimiz Patrick, ailesi ile pek de mutlu değildir. Biraz video oyunu oynadıktan sonra Jeo, eve döner. Fakat onu babası bekliyor olacaktır ve akşam kart oyunu oynayacaklarını söyler. Jeo, akşam partiye gideceğini söylese de babası onu umursamaz ve akşam babasının yeni sevgilisi ve arkadaşları ile beraber oynamak zorunda kalır. Babası oyunda adaletsizlik yapınca masadan kalkar ve polisi arayıp babasını ihbar eder. Polisler gelir ve yalan ihbar olduğunu öğrenip geri dönerler.  İyice hava kararır ve gece olunca Joe babasından bıktığı için, üniversiteye dönecek olan ablasından yanında kendisini de götürmesini ister. Ancak bu teklif ablasının işine gelmediği için kabul etmez ve odadan ayrılır.

Odada tek kalan Joe, sevdiği kız olan Kelly’nin dediği partiye gitmek için pencereden atlayarak evden kaçar. Partinin ancak sonuna yetişebilse de artık istediği yerdedir. Arkadaşları ve Kelly ile kaynaşmaya başladığı sırada sesten rahatsız olan bir komşu çıkagelir. Gençlere dağılmalarını söyler fakat kimse dediğini yapmayınca silahını çıkarır ve ateş etmeye başlar. Vurulma korkusu ile herkes rasgele bir taraflara kaçmaya başlar. Jeo ise okulun en tuhaf çocuğu olan Biaggio ile ormana kaçar. Tam o esnada Joe’nun aklına ormanda yaşama fikri gelir. Orman ailesin onu bulamayacağı ve ona karışamayacağı bir yerdir, yani tamda istediği gibi bir yer. Ertesi gün Kelly ile telefonda konuşurken babası telefonu elinden alır ve Jeo’yu küçük düşürür. Bu bardağı taşıran son damla olacaktır. Tuhaf çocuk Biaggio ile en yakın arkadaşı Patrick’e planlarını anlatmak için ormana giderler. Patrick Joe’nun kafasındaki planları duyunca çok şaşırır ve kabul etmez. Fakat Joe kararlıdır gerekirse tek başına bu evi yapacaktır. Çok geçmeden Patrick ailesinin baskılarına dayanamaz ve kabul eder. Joe bu haberi duyunca çok sevinir ve ev planlarını çizmeye başlar. Planlarda hazır olduktan sonra geriye tek evin yapımında kullanılacak malzemeleri bulmak kalmıştır. Bu malzemeleri de eski inşaatlardan, yollardan ve ormandan bularak kendi imkanları ile evlerini hazırlamaya çalışırlar. Ailelerinin evinden son kez çıkarlar ve artık kendi kurallarının geçtiği eve taşınırlar. Tamamen tek başlarına oldukları için yemeklerini de kendileri yapması gerekecektir. İlk gün doyasıya eğlenen bu muhteşem üçlümüz tam anlamıyla özgür olduklarını hissederler. Kendi evlerinde, kendi kurallarıyla, tamamen özgür bir şekilde dışarıdan kimse karışmadan hayatta kalmaya çalışan genç arkadaşları anlatan yazın kralları filminin özeti bu şekildeydi. Filmi izlemek isteyenlere kesinlikle önerilir. ✅